Erdoğan: İstanbul, Türkiye'nin kazanılmasında hayati öneme sahiptir

Erdoğan, partisinin İstanbul İl Kadın Kolları Kongresi’nde konuştu

Erdoğan: İstanbul, Türkiye'nin kazanılmasında hayati öneme sahiptir

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İstanbul İl Kadın Kolları Kongresi'nde açıklamalarda bulundu.

İstanbul’un 24 Haziran’da mutlaka alınması gerektiğini söyleyen Erdoğan, “Sizlerin çabası İstanbul Türkiye'nin kazanılmasında hayati öneme sahiptir. Sadece Cumhurbaşkanlığını değil, parlamentoyu da bizim almamız lazım. Cumhur İttifakı olarak parlamentoyu almamız lazım. Özellikle ana muhalefet partisi ve terör destekli partiye gereken dersi verelim" dedi.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

‘SADECE CUMHURBAŞKANLIĞINI DEĞİL, PARLAMENTOYU DA ALMAMIZ LAZIM’

"Yeni sistemde 600'e çıkan vekillerimizin 98 tanesini tek başına İstanbul seçiyor. İstanbul'da iddia ve güç sahibi değilseniz, Türkiye'de güç sahibi olmanı neredeyse imkansız hale geliyor. İstanbul yaklaşık 9.5 milyonluk seçmeni ile 24 Haziran'ın belirleyicisi olacak. İstanbul ne der ise, Türkiye onu der. Şimdi yeni bir yoldayız. Yüzde 48,6 önemli bir başarı ancak AK Parti için hedef daha yüksektir. Ben bu oyların üzerine 1 - 1.5 milyon koyabileceğimize inanıyorum. Sizlerin çabası İstanbul ve Türkiye'nin kazanılmasında hayati öneme sahiptir. Sadece Cumhurbaşkanlığını değil, parlamentoyu da bizim almamız lazım. Cumhur İttifakı olarak parlamentoyu almamız lazım. Özellikle ana muhalefet partisi ve terör destekli partiye gereken dersi verelim."

‘BAY KEMAL, DİKİLİ AĞACIN VAR MI?’

"Biz ağaç dikiyoruz, adam kalkıyor yürüyüş yapıyor. Nerede, Gezi'de. Bunlar ağaç söktü diyor, biz ağaç söker miyiz ya? Ey Bay Kemal, senin bu ülkede dikili ağacın var mı ya? Belediyelerin de dahil kaç ağacın var söyle. Çanakkale'deki kopukluğu da giderip, Asya ile Avrupa'yı birleştireceğiz. Bunu kim anlatacak, siz anlatacaksınız."

‘YENİ DÖNEMDE KANAL İSTANBUL'UN İNŞASINA BAŞLAYACAĞIZ’

"Bu şehrin en büyük projesi Kanal İstanbul olacak. Bu bir dünya projesi. Bir Süveyş, Panama olabilir ama burada da Kanal İstanbul olacak. Bu projeyle dünyaya mesajımızı vereceğiz. İnşallah yeni dönemde inşasına başlayacağız"

"Lafla modern olunmaz.Sen benim vatandaşımı tezekten kurtarıyor musun? Çünkü CHP demek tezek demektir. Benim Erzincan Refahiye'deki bacım tuşa basıyor sıcak su geliyor. Benim 81 ilde bütün halkım batı ne yapıyorsa onu yapıyor. Ve onları da geçeceğiz. Şehrin yeşil alanlarını çoğalttık, neden modern bir şehir. İstanbul'da bugün üniversiteli sayısı 890 bini aştı. İstanbul'a yaptığımız hizmetler yetmiyor. Bunun kısa bir özetini yaptık. Kampanya süresinde animasyonlarla bunu daha net anlatacağız. 54 günde girilmedik sokak kalmayacak. Yaptıklarımızı her fırsatta, her yerde vatandaşımıza anlatmanızı rica ediyorum.  Muhalefetin yaptığı bir şey yok. Neyi yaptığını söyleyecek, böyle bir şey yok."

‘AK PARTİ'Yİ BÖLEMEYECEKSİNİZ’

"AK Parti'yi bitirmek için çalışıyorlar.İçerideki soroslar, dışarıdaki soroslar birleşmiş, 'AK Parti'yi nasıl bitiririz?' diyorlar. Bitiremeyeceksiniz. AK Parti'yi bölemeyeceksiniz. Unutmayın kale içeriden fetholur. Kadınların isteyip de yapamadığı bir şey var mı, ben bilmiyorum. Güçlü kadınlarla, güçlü yarınlara. Bugün burada sizin gözünüz ve gönlünüzde 24 Haziran kararlılığını görüyorum. zaferi o gece de birlikte kutlayacağız."

‘YENİ SİSTEME GEÇİŞİ 24 HAZİRAN'DA TAMAMLAYACAĞIZ’

"Geçtiğimiz 10 yılda yaşanan her hadise atılan her adım bize sistem değişikliğinin doğru olduğunu göstermiştir. Burada bir şeyi özellikle vurgulamak isterim, 16 Nisan ile hukuki temeli atılan sistemi, 24 Haziran'da tamamlayacağız. Yaşadığımız dönemin önemini ve kıymetini sonra anlayabiliriz. 2007'deki Anayasa değişikliğini ülkemizi bugünlere getireceğini çoğu kişi görememişti."

CHP’DEN İYİ PARTİ’YE 15 VEKİL

"Bazılarının 24 Haziran'ın önemini anlayamadığını görüyorum. Yoksa 18 Nisan'dan bu yana geçen zamanı 15 vekil transferi ile heba etmezlerdi. Bu bir kere 15 vekile saygısızlıktır, onlara oy verenlere de saygısızlıktır. Bu diktatör var ya, ikide bir bana 'diktatör' diyor. Diktatörün ta kendisi sensin. Gözleri yaşlı vekiller var, üzüldüm. Ne yapsın garibim ya, Genel Başkanları emretti. Gittiler gitmesine ama sözde partinin Meclis'teki sıralarına gidip oturmadılar. Kendi sıralarında oturdular. Böyle siyaset olur mu? Böyle demokrasi olur mu? Bu ana muhalefet, bu ülkeye bunu da kazandırdı.  Buradan diyorum ki, asıl belirleyici sen değilsin, milletimdir. 24 Haziran'da bunu sana göstereceğiz."

CUMHUR İTTİFAKI UYARISI

"Cumhurun ittifakında sizler aramızdaki bu dayanışmayı daha da güçlendirecek, dedikodulara izin vermeyeceksiniz. İnanıyorum ki, parlamentoda güçlü bir temsil yetkisini Cumhur İttifakı olarak milletimizden alacağız."

'24 HAZİRAN SANDIKTA DEMOKRATİK TOKADIN VURULDUĞU GÜN OLACAK'

"Uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece. Önümüzde yeni bir dönem var 24 Haziran. Bu seçimler Türkiye'nin kırılma noktasıdır. Bu sistemle ilgili tüm altyapımız hazır. Biz hazırız, ama muhalefet adayını hala belirleyemedi, birbirlerine girdiler. Öyle de olsa, böyle de olsa seçim takvimini ortaya koyduk. Manifestomuz hazır, inşallah İstanbul İl Kongremizde açıklayacağız. Sonra seçim beyannamemizi açıklayacağız. Kadın kollarımız çalmadık kapı bırakmayacak. AK kadınlar her evin kapısını çalar, oraya broşürünü bırakır. Belki de bir kahve bırakır. Bu ülkede 81 milyon bizim kardeşimizdir. Şu parti Kürtlerin partisi falan yok. Herkesin temsilcisi bu ülkede AK Parti'dir evelallah."

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2018, 09:38

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER