Erdoğan'ın "Açları siz de doyuruverin" sözüne muhalefetten yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Aç dolananları siz de doyuruverin" sözlerine Kılıçdaroğlu ve Akşener tepki gösterdi

Erdoğan'ın "Açları siz de doyuruverin" sözüne muhalefetten yanıt

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin bugünkü grup toplantısında muhalefetin ekonomik duruma dair eleştirilerini hedef alarak, "Açları siz de doyuruverin"  dedi.

Erdoğan'ın açıklamasına muhalefetten tepki geldi.

Erdoğan'ın konuşmasında şu ifadeler yer almıştı:

"Bakıyorsunuz, sözde siyasi parti genel başkanı olarak çıkıp konuşanlara, durmadan hep iftira... Neymiş, millet açmış. Bundan bahsediyorlar. Aç olarak dolaşanları, buyurun siz de doyuruverin. Biz ne gerekiyorsa bütün bu sürecin içerisinde, bütün imkanlarımızı seferber ederek bunları yaptık. İşçilerimize, esnafımıza yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Bu konuda en ufak bir aksama söz konusu değil. Yapılandırmaysa bütün yapılandırmaları yapıyoruz. Ama nankörlük, biliyorsunuz parayla değil. Onlar yine nankörlüğe devam ediyorlar. Varsın devam etsinler."

KILIÇDAROĞLU: SAHİP OLDUĞUN TEK ŞEY SARAYLARIN, PARALARIN VE KİBRİN

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sözlerine Kılıçdaroğlu ve Akşener, Twitter'daki paylaşımlarıyla yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Erdoğan 'Millet açsa onları da siz doyuruverin' demiş. Yapıyoruz zaten. Pandemide CHP'li belediyeler yaklaşık 2 milyar 250 milyon TL destekle fakir fukaranın yanında oldu. Sen batırdın, biz koştuk. O kadar gönlün fakir ki; sahip olduğun tek şey sarayların, paraların ve kibrin" dedi.

AKŞENER: MİLLETİN ZOR DURUMUYLA ALAY ETMEK CUMHURBAŞKANINA YAKIŞMAZ

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener de "Senin şirazen artık iyice kaydı Sayın Erdoğan. Milletinin zor durumuyla alay etmek, bir Cumhurbaşkanı’na yakışmaz. Sen hiç merak etme, ilk seçimde seni gönderip insanlarımızı onları mahkum ettiğin bu çileden kurtaracağız. Sen sandığı getir, biz gerisini hallederiz" diye yazdı.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2021, 07:46

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER