Erdoğan: Dördüncü dalga operasyon olabilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, polislere yönelik dördüncü dalga operasyon olabileceğini belirtti…

 Erdoğan: Dördüncü dalga operasyon olabilir

Kuzey Kıbrıs’a hareketi öncesi Atatürk Havalimanı’nda basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, polislere yönelik paralel yapı iddialarıyla yürütülen operasyonlarıyla ilgili “Bu da sürecin devamı. Bu bir sondur denilemez. Belki burada da ortaya çıkacak yeni bilgi ve belgelerle dördüncü dalga da olabilir. Süreci sadece takip ediyoruz” dedi.

“Bildiğiniz gibi bu bir sürecin devamı. Bundan önceki iki dalgadan sonra yeni yeni süreç ortaya çıkıyor. Bu da sürecin devamı. Bu bir sondur denilemez. Belki burada da ortaya çıkacak yeni bilgi ve belgelerle dördüncü dalga da olabilir. Süreci sadece takip ediyoruz.”

DER SPİEGEL’İN DİNLEME İDDİASI

“Bundan önce ABD Almanya’yı dinlemiş ve Almanya bu ciddi bir hesaplaşma adeta bundan dolayı halkı ve etkin çevrelerin değerlendirmeleri olmuştu. Şu anda Türkiye ile ilgili bu süreci liderlerle bir araya geldiğimizde konuşacağız. Dünyada istihbaratı güçlü olan ülkelerin farklı ülkeleri dinlememe gibi bir durumu olamaz. Bu konuda neyi nasıl yaptıkları ve nasıl deşifre ettikleri önemli. Önümüzde NATO zirvesi ve BM genel kurulu var. Bunları liderler olarak aramızda konuşacağız. Dünya barışını tehdit eden bu tür açıklamaları kontrol altına alma gibi durumları olabilir.

ÇÖZÜM SÜRECİ

Toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’in çözüm süreci ile ilgili yol hartasını bilmiyoruz sözlerinin sorulması üzerine “Biz bunları sayın Genelkurmay başkanımızla haftalık toplantımızda görüşürüz” dedi.

(İMC)

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2014, 23:11
YORUM EKLE