Erdoğan'dan İdlib üzerinden Rusya’ya gönderme: Muhatabımız siz değilsiniz, rejimdir

Erdoğan, İdlib’deki saldırılara karşılık verildiğini söyledi

Erdoğan'dan İdlib üzerinden Rusya’ya gönderme: Muhatabımız siz değilsiniz, rejimdir

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna ziyareti öncesi havalimanında düzenlenen basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 Suriye ordusunun İdlib operasyonuna değinen Erdoğan, “Bu tarz saldırılarla Türkiye'nin kararlılığını sınayanlar hata yaptıklarını anlayacaklar. Burada biz bir taraftan şehit verirken bunlara karşı sessiz kalmamız mümkün değil. Bunun hesabını sormaya devam edeceğiz. Rus yetkili makamlara da muhatabımız siz değilsiniz, rejimdir. Bizim önümüzü kesme gibi bir durum söz konusu olmasın” dedi.

Erdoğan’ın açıklamaları özetle şu şekilde:

"Türkiye bu saldırının karşılığını da misliyle vermiş durumda. Vermeye de devam ediyor. Gerek fırtına obüsleriyle gerekse F-16'larımızla belirlenen noktalara vuruşlar devam ediyor.

Bu tarz saldırılarla Türkiye'nin kararlılığını sınayanlar hata yaptıklarını anlayacaklar. Tespit edilen 40'a yakın nokta şu anda sürekli operasyonun hedefleri arasında. İlk belirlemelere göre 30 ila 35 civarında Suriyeli karşı taraftan etkisiz hale getirilmiş durumda. Noktayı koymak yok, aynı şekilde operasyon devam ediyor.

Burada biz bir taraftan şehit verirken bunlara karşı sessiz kalmamız mümkün değil. Bunun hesabını sormaya devam edeceğiz. İdlib'te 46 hedefe 122 fırtına obüsü, 100 havan mühimmatıyla atış yapılmıştır"

"HAREKAT DEVAM EDİYOR"

Rus yetkili makamlara da muhatabımız siz değilsiniz, rejimdir. Bizim önümüzü kesme gibi bir durum söz konusu olmasın. MİT'in belirlediği noktaları atış altında tutuyoruz. Bu konuyla ilgili muhatabımla görüşmek suretiyle işin ciddiyetini kendisine ifade edeceğiz. Arazide bizim generallerimiz ve Rus generaller var." 

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2020, 18:58

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER