Erdoğan'dan, '11 kitabım var' diyen Miroğlu'na: Bunları hiç görmedik

Erdoğan, partinin yeni seçilen Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir toplantı gerçekleştirdi

Erdoğan'dan, '11 kitabım var' diyen Miroğlu'na: Bunları hiç görmedik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kongre sonrası yeni AKP Merkez Karar ve Yönetim (MKYK) üyeleriyle bir araya geldi. Erdoğan'ın burada, "11 kitabım var" diyen AKP MYK üyesi Orhan Miroğlu'na "Bunları hiç görmedik" diye takıldığı ifade edildi.

Hürriyet'te Turan Yılmaz ve Gizem Karakuş'un haberine göre, Erdoğan, partinin yeni seçilen Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Disiplin, Parti İçi Demokrasi Hakem, Siyasi Erdem ve Etik Kurulu üyeleri ile grup başkanı ve başkanvekillerini topladı.

Erdoğan, "MKYK ve MYK'da büyük bir değişiklik yaptık. Partimizin tabanından, seçmenden değişim beklentisi oldu. Yoğun bir beklenti oldu, her zaman da oluyor. Karşılamamız gerekiyordu. Bu nedenle büyük bir değişim yaşandı. Hem MKYK'da hem MYK'da yaptığımız değişiklik arkadaşlarımızın başarısız olmasından kaynaklanmıyor. Değişiklik ihtiyacı vardı. Bunu her zaman da yapacağız" dedi.

ÇOCUK SAYISINI SORDU

Ardından bütün üyelerden kendilerini tanıtmalarını isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu sırada çocuk sayılarını da sordu. Yeni MKYK üyesi Orhan Miroğlu ise kendisini tanıtırken, 15 yıl köşe yazarlığı yaptığını da söyledi ve Türkiye'nin yakın hafızasını anlattığı 11 de kitabı olduğunu belirtti. Erdoğan'ın, "Bunları hiç görmedik" diye takılması üzerine de Miroğlu, kitaplarını bir takım halinde kendisine takdim edeceğini söyledi.

BAYRAM SONRASI SEÇİM SUNUMU

Erdoğan, MKYK'nın ardından topladığı MYK'da da devir teslimlerin bir an önce tamamlanıp hemen işe başlanmasını istedi. Devir teslimler için, "Hatta bu iş hemen bu akşam tamamlansın, bu işlerle eğlenirken çalışmalar için zaman kaybetmeyelim. Zaman kaybına tahammülümüz yok. Hemen çalışmalara başlamalıyız" diyen Erdoğan, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirdiği eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'den de, yerel seçimlere yönelik çalışmalarını tamamlamasını ve bayramdan sonra sunum yapmasını istedi.

Erdoğan, yerel seçim çalışmalarına da bayramdan sonra hemen başlayacaklarının mesajını verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2018, 18:04

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER