Erdoğan: Bazıları mallarını satmıyorlar, bunu ihaneti vataniye olarak görüyorum

Erdoğan, döviz kurlarındaki yükselişi “Türkiye’ye operasyon” olarak nitelendirdi

Erdoğan: Bazıları mallarını satmıyorlar, bunu ihaneti vataniye olarak görüyorum

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Trabzon Valiliği’nin yemeğinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bazı ürünlerin satılmadığı yönünde haberler olduğunu söyleyen Erdoğan, ürünleri bekletenlere karşı gerekeni yapacaklarını söyledi.

Erdoğan, “Bazı haberler alıyorum. Mallarını satmıyorlar. Ne demek mallarını satmıyorsun? Satacaksın arkadaş. Depolarda istiflemek ne demek? Satmadın, onun da bedelini ödemek durumunda kalırsın. Çünkü ben bunu ihaneti vataniye olarak görüyorum. Sen bunları niye ürettin, satmak için ürettin. Şimdi ne yapıyorsun, sen de mi birilerine hizmet etmenin gayreti içindesin? Eğer yerli değilsen, milli değilsen bedelini ödersin” diye konuştu.

Sanayicilerin döviz almamasını isteyen Erdoğan, şunları söyledi:

“Özellikle sanayicilerimize sesleniyorum: Bankalara saldırarak döviz alma yoluna gitmeyin. Battık, bittik, işi sağlama alalım gibi yollara lütfen tevessül etmeyin. Eğer böyle bir yola tevessül ederseniz yanlış yaparsınız. Bu milleti diri tutmak, ayakta tutmak sadece bizim görevimiz değildir, sanayicinin de tüccarın da görevidir. Aksi takdirde biz de, başta şahsım, B planını C planını uygulamak zorunda kalırım. Bunu da böyle biliniz.”

‘DEPOLARDA İSTİFLEMEK NE DEMEK?’

, “Bazı haberler alıyorum. Mallarını satmıyorlar. Ne demek mallarını satmıyorsun? Satacaksın arkadaş. Depolarda istiflemek ne demek? Satmadın, onun da bedelini ödemek durumunda kalırsın. Çünkü ben bunu ihaneti vataniye olarak görüyorum. Sen bunları niye ürettin, satmak için ürettin. Şimdi ne yapıyorsun, sen de mi birilerine hizmet etmenin gayreti içindesin? Eğer yerli değilsen, milli değilsen bedelini ödersin”

‘KREDİ NOTUNU İNDİRİRSEN İNDİR

Döviz kurlarındaki yükselişi “Türkiye’ye operasyon” olarak nitelendiren Erdoğan, “Kur silahı üzerinden ekonomimizi sarsabileceklerini sanıyorlar. Türkiye’nin notunu indireceklermiş. İndirsen ne yazar. Bu millet mandacılığı 100 yıl öncesi elinin tersiyle itmiş bir millet. Türkiye’yi tehdit etmek hiçbir kredi derecelendirme kuruluşunun haddi değildir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 14:37

Demokrat Haber’le dayanışmak isterseniz bu satırı tıklayabilirsiniz >>>

YORUM EKLE