Erdoğan: Bahçeli'yi muhatap almam

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP ile CHP arasındaki koalisyon görüşmelerinin sonuçsuz kalmasının ardından gözlerin çevrildiği MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi eleştirdi

Erdoğan: Bahçeli'yi muhatap almam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize’de Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) ile Cumhuriyet Halk Parti (CHP) arasındaki koalisyon görüşmelerine ilişkin bir açıklama yaptı. Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli'yi muhatap almadığını söyledi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“Hangi alanlar içerisinde çalışmam gerektiğini gayet iyi bilirim. Siyasi mazilerini de çok iyi bilirim Bahçeli’yi muhattap almayacağım: Şahsıma, ailemle ilgili edep sınırlarını çok aşan ifadeler yapmıştır o yüzden muhattap almıyorum.

“Onunla ilgili bütün süreçler yasaldır. Sonuna kadar kullanacağım yasal haklarımı….

“Netice belirleyici değil, Başbakan MHP ile görüşüp sonuca bakacak. Bahçeli edep sınırlarını aştı. ‘Müsebbibi Erdoğan’ diyenler ispat etmeli. Sonuçta etkim olduğunu söyleyenler sözlerini ispatlayamadı.”

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

CHP ile koalisyon görüşmelerinin olumsuz sonuçlanması üzerine Başbakan Ahmet Davutoğlu, MHP’den randevu istemişti. Talebe yanıt veren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli şunları söylemişti:

“Milliyetçi Hareket Partisi AKP’yle görüşmeye daha önceki şartları saklı ve baki kalmak kaydıyla açıktır. Fakat önce, Sayın Davutoğlu’ndan bağımsız tavır beklemek ve sarayın yönlendirmesine sırtını döndüğünü tam manasıyla görmek en tabii ve haklı beklentimizdir. Parti olarak azınlık hükümeti veya seçim hükümeti formüllerine kapalı duruşumuz bozulmamıştır. Bu konuda geri adım atmamız eşyanın tabiatına aykırıdır.

“Cumhurbaşkanı Erdoğan her fırsatta koalisyon hükümetlerini kötülemiş, milli iradenin kararını tartışmaya açmış, dedikodu kazanını kaynatarak Davutoğlu’nun zihni melekelerine ipotek koymuştur. Türkiye tek bir kişinin egosuna, tatminsiz iktidar hastalığına ve koltuk hırsına adeta boyun eğmiştir.

“Sayın Davutoğlu’nun Erdoğan’ın tembih ve telkini altında yalandan ve iş olsun kabilinden sürdürdüğü koalisyon temasları ülkemizin önünü tıkamış, siyasi uzlaşma dinamiklerini budamıştır. Nitekim demokrasi ve demokratik teamüller sakatlanmıştır.”

"VERSİN BİLAL'İ ALSIN İKTİDARI"

MHP lideri Bahçeli, genel seçimlerin ardından 17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarını hatırlatarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a atıfla “Bilal’in içinde olduğu sıfırlanan paraların hesabını sormayacak mıyız? Bu sürecin bir tarafında Bilal var. Versin Bilal’i alsın iktidarı” demişti.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2015, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER