Erdoğan, Bahçeli ile 'Yeni Anayasa' için görüşecek

Görüşmede, gündemdeki gelişmelerin yanı sıra Anayasa çalışmalarının da ele alınması bekleniyor.

Erdoğan, Bahçeli ile 'Yeni Anayasa' için görüşecek

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan ile görüşecek.

Erdoğan, Bahçeli'yi Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kabul edecek. Görüşme, saat 15.30'da başlayacak.

Görüşmede, gündemdeki gelişmelerin yanı sıra Anayasa çalışmalarının da ele alınması bekleniyor.

Erdoğan’ın gün içindeki bir diğer görüşmesi de Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan ile olacak.

ERDOĞAN’IN YENİ ANAYASA ÇIKIŞINA MHP ‘ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPARIZ’ YANITI VERMİŞTİ

Erdoğan’ın “Cumhur İttifakı'ndaki ortağımızla anlayışa varmamız halinde yeni anayasa için harekete geçebiliriz” ifadeleriyle yeni bir sivil anayasa çalışması başlatmak istediklerini açıklamıştı.

Bahçeli de bu çıkışa, “Türkiye'nin yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğu açıktır. Milliyetçi Hareket Partisi'nin amacı, görüşü ve düşüncesi de bu yöndedir. MHP, yeni anayasa yazımı konusunda Cumhur İttifakı’nın birleştirici ve kucaklayıcı şuuruyla hareket edecek, üstüne düşeni yerine getirecek. Cumhuriyet tarihindeki en önemli reform yeni yönetim sistemi ise diğerinin yeni anayasa olması tarihe ve millete boyun borcumuzdur” şeklinde yanıt vererek Cumhur İttifakı ortağını desteklemişti.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2021, 14:37

YORUM EKLE
YORUMLAR
koltuk ve servet kurtarma anayası istiyorlar
koltuk ve servet kurtarma anayası istiyorlar - 6 ay Önce

hedef 2023 2053 2071 falan diyorlar ya ya daha geçen 2036 vadeli yüzde 4 faizli borç taktılar millete yandaşın servetine servet katıldı borcu faiziyle birlikte millete fatura edildi.gerçekten bir ananyasa yapılacaksa en önemli maddesi ne mi olmalı.bir iktidar hükümet topladığı vergiden fazla harcamamalıdır. yani hep denk bütçe olmalıdır.adamlar geçmişin mirasını tüketiyor yetmiyor bir 20-30 yıllık gelecek nesle borç takıyorlar resmen.yani şimdi anladınızmı neden hedef 2023 hedef 2053 dediklerini.

SIRADAKİ HABER