Erdoğan: Aslan zayıf duruma düştüğü an tüm sırtlanlar bir anda tepesine çöker

Erdoğan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu

Erdoğan: Aslan zayıf duruma düştüğü an tüm sırtlanlar bir anda tepesine çöker

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni’nde açıklamalarda bulundu.

“Şehitlerimiz ve gazilerimiz en büyük mükafatı Rabbimiz nezdinde alacaklardır. Nitekim Rabbimiz, ‘Allah yolunda öldürülenlere ölü demeyin, zira onlar diridirler ancak siz bunu bilemezsiniz’ buyuruyor” ifadelerini kullanan Erdoğan, Türkiye’nin ‘en küçük gevşeklik göstermesi durumunda’, karşısına Sevr'den beter dayatmalarla çıkılacağını savundu.

Erdoğan, Türkiye’nin ‘terörle mücadele’ konusundaki durumunu, belgesellerdeki aslanlara benzetti. “Bin yıldır bu topraklarda aldığımız nefesi bize çok görenler, hep üzerimize geldiler. Haçlı Seferlerinden İstiklal Harbimize kadar hep bu saldırılarda mücadele ettik. Bugün de terörle mücadele diye ifade ettiğimiz ama aslında çok daha kapsamlı bir çarpışmanın ifadesi olan kavgayı aynı amaçla veriyoruz” diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘ASLAN GÜÇLÜYSE, SIRTLANLAR BİR ŞEY YAPAMAZ’

“Bazıları sanıyor ki biz bu mücadeleyi yürütmesek karşımızdakiler gizli-açık saldırılarından vazgeçecekler. Tam tersine, biz bu mücadelede en küçük bir gevşeklik gösterdiğimiz gün, Sevr’den beter dayatmalarla karşımıza çıkacaklardır. Belgesellerde aslanlarla sırtlanların ilişkisini görmüşsünüzdür. Aslan güçlüyse, sırtlanlar etrafta dolaşır ama hiçbir şey yapamaz. Sonra da kuyruklarını kıstırıp giderler. Ama aslan zayıf duruma düştüğü an tüm sırtlanlar bir anda tepesine çöker, onu lime lime ederler. İşte bunun için Türkiye hep güçlü olmak mecburiyetindedir.”

‘ANDIMIZ’ GÖNDERMESİ

Erdoğan ayrıca, Andımız tartışmalarına da değinerek, “Milli andımız olan İstiklal Marşı'mız bize niçin birlik olmamız, vatanımıza sahip çıkmamız, devletimizi güçlendirmemiz gerektiğini anlatıyor” mesajını verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
dolaraslan
dolaraslan - 3 hafta Önce

Aslana bak aslana...

orman ya da aslan
orman ya da aslan - 3 hafta Önce

CHP Ar-Ge Bilim Platformu'ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Fethi Açıkel, son 3 yıl içinde 10 bin milyoner ve 13 bin iş insanının Türkiye'yi terk ettiğini söyledi. “AKP'nin Yol Açtığı Büyük Beyin Göçü” başlıklı raporunda beyin göçünün lise seviyesine indiğini belirten Prof. Dr. Açıkel, “Yurtdışına göç eden gençlerin sayısı da yüzde 70 arttı. AKP tersine beyin göçü masalı anlatıyor” ifadesini kullandı.
Kaynak Yeniçağ: 23 bin milyoner paralarını alıp gitti. Kaçan kaçana

SIRADAKİ HABER