Erdoğan: Aşı olmam konusunda bir sıkıntı yok

Erdoğan, Ayasofya Camisi'nde kıldığı cuma namazı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı

Erdoğan: Aşı olmam konusunda bir sıkıntı yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüs salgınına karşı yürütülen aşı çalışmalarını değerlendirdi. "Aşı olmam konusunda bir sıkıntı yok" diyen Erdoğan, "Sağlığın söz konusu olduğu yerde sağlığımızı korumak için ne gerekiyorsa onu yapmak durumundayız" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayasofya Camisi'nde kıldığı cuma namazı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Erdoğan, yeni tip koronavirüs salgınına karşı yürütülen aşı çalışmalarının hatırlatılması ve "Siz de aşı yaptıracak mısınız?" şeklindeki soru üzerine şunları söyledi:

"Olay sadece Çin değil. Çin'in dışında Rusya ile de görüşmeler var. Bu konuyla ilgili olarak da şahsen benim de aşı olma konusunda herhangi bir sıkıntım söz konusu değil. Sağlığın söz konusu olduğu yerde, tabii ki bizler de sağlığımızı korumak için ne gerekiyorsa onu yapmak durumundayız. Hele hele Kovid noktasında tüm vatandaşlarımıza örnek olma noktasında böyle bir adımı atmamız gerekiyor. Temennimiz bir an önce vatandaşlarımızı bu beladan kurtarmak."

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2020, 12:39

YORUM EKLE
YORUMLAR
bir müslüman olarak rahatsız olduğumuz konu
bir müslüman olarak rahatsız olduğumuz konu - 2 ay Önce

her cuma arka fonda cami şimdide bir din adamı var.yani gerçekten hakiki müslüman olsa rahatsız olmayacağız fakat kisvesi müslüman içi diğer göstermediği halkın anlamadığı taraflar hiç müslümanca eylemleri yok bundan dolayıdır rahatsızlığımız.tam bir makyevelist ve pragmatik anlayış hakim.islamda yok böyle bir şey.

SIRADAKİ HABER