Erdoğan: Arkadaşlara IMF'ye borç verin dedim

Erdoğan, "IMF'ye borcumuzu 2013 yılında kapattık. Hatta borç verelim dedim ama kabul edilmedi" dedi

Erdoğan: Arkadaşlara IMF'ye borç verin dedim

AKP Aydın kongresi öncesi konuşan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, karakol ziyareti üzerinden sanatçıları eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal KIlıçdaroğlu'na da  tepki gösterdi. Erdoğan ekonomiye ilişkin 'kötü gidiyor' eleştirilerine de IMF'ye olan borcun kapatılması ile yanıt verdi. Ancak Erdoğan bu sefer 'IMF'ye borç verdik' diyemedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, partisinin Aydın 6. Olağan İl Kongresi öncesi yaptığı konuşmasından başlıklar;

'3991 TERÖRİSTİ ETKİSİZ HALE GETİRDİ'

"Birileri afra tafra yaptılar ama biz kendi kararımızı kendimiz verdik ve Mehmetçiklerimiz, ÖSO ile oraya girdi ve o teröristleri derdest etti. Bu teröristler kuyruklarını bacaklarının arasına alıp kaçtılar. Şu an itibarıyla 3991 teröristi etkisiz hale getirdik. Kuzey Irak'ta da yüzlercesini etkisiz hale getiriyoruz. ABD'den silah istedik, kongremiz izin vermedi dediler. ABD Kongresi iyi ki izin vermemiş. Kongre izin verseydi silahlarımızı yapamıyor olacaktık. Kötü komşu bizi imkan sahibi yaptı. Modern teknoloji savunma sanayiinde neyi başardıysa biz de başaracağız. Bizim neyimiz eksik?"

ARKADAŞLARA , IMF'YE BORÇ VERİN DEDİM

"Atılan bu adımlarla Türk milletinin ne olduğunu hepsi iyi anlıyorlar. Biz kendi kararımızı kendimiz vereceğiz. Biz göreve geldiğimizde IMF'ye borç 23.5 milyar dolardı. O zaman Merkez Bankamızda döviz rezervimiz 27.5 milyar dolardı. Şimdi 120 milyar dolar oldu. İhracat 36 milyar dolardan 160 milyar dolara yükseldi.Sene 2013; Biz IMF'ye olan borcu sıfırladık mı! Bizim şu anda IMF'ye borcumuz yok. Onlar bizden istediler.Ben arkadaşlara dedim verin. Baktı ki ya bu Türkler kararlı, verecekler, vazgeçtiler. IMF'ye borcumuzu 2013 yılında kapattık. Hatta borç verelim dedim ama kabul edilmedi. Birileri ekonomi şöyle ekonomi böyle diyor. İzmir'deki havalimanının hali neydi? İzmirli kardeşim bunu görmüyor musun? Biz söz veririz yaparız ama Bay Kemal konuşur. Biz Hatay'a gidiyoruz. Sanatçılarımızla sporcularımızla beraber Reyhanlı'ya geçiyoruz. Aman yarabbi bay Kemal çıldırdı. Sizin orada ne işiniz var diyor. Hakaret üstüne hakaret."

'EDEP YAHU DERLER'

"Bay Kemal, ofisi söyle de sanatçılarımız senden izin alsınlar bari. Sen, bizimle beraber Mehmetçik'ini moralize etmeye çalışan o askerlerimize, onlarla beraber bütünleşmeye gelen sanatçılarımıza bu hakaret yetkisini nereden aldın? Edep yahu derler, edep. Senin yapman gereken bu cephelerden hangisine gidip askerimizle birlikte oldun. O teröristlerle birlikte olur. Onlarla birlikte elele yürüdü. O ancak ondan anlar. Biz ise Mehmedimizle birlikte oluruz. Dünyanın her yerinde sanatçılar zaman zaman askerlerle birlikte olur."

'BUNLARIN DİKİLİ AĞACI YOK BU ÜLKEDE, BİZİMKİLERİ DE KISKANIYORLAR'

"Bu çılgın hayatında böyle bir şey yaşamamış. Davul zurna klarnet diyor. Sadece klarnet ve Esat Kabaklı'nın o güzel türküsü vardı. Bay Kemal er meydanına sen gelemezsin zaten. Genelkurmay Başkanımla beraber Tatlıses'in yanına geçtik. Tatlıses uçakta duydum ki yaylaları söylemiş. Tatlıses buna da güzel şeyler ilave etmiş. Bu bir heyecandır. Ama bu bay Kemal'de yok. Buna haddini sandıkta bildireceğinize inanıyorum. Bunların dikili ağacı yok bu ülkede, bizimkileri de kıskanıyorlar. Biz onlara bakmayacağız."

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2018, 11:47

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
YORUMLAR
azmi azim
azmi azim - 2 yıl Önce

temcit pilavi gibi ver mehterle yerseler

SIRADAKİ HABER