Erdoğan, AKP'nin belediye başkan adaylarını açıkladı

Başbakan, 'Eveeet şimdi sıra Ankara'ya geldi' dedi ve yine Gökçek'in ismini anons etti...

Erdoğan, AKP'nin belediye başkan adaylarını açıkladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKP'nin grup toplantısında 5 il ve 5 büyükşehir belediye başkan adayını açıkladı. İlk açıklanan isim Gümüşhane, en son açıklanan ise Ankara oldu. Başbakan, Ankara adayını açıklamadan önce sözlerine ''Evet şimdi sıra geldi Ankara'ya'' diyerek başladı ve mevcut başkan Melih Gökçek'in ismini anons etti.

Adaylar açıklanmadan önce ışıklar kapatıldı ve o illerle ilgili 3'er dakikalık tanıtım videoları yayınlandı.

Erdoğan’ın açıkladığı 10 belediye başkan adayının isimleri şöyle:

Gümüşhane Belediye Başkan Adayı, AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Ercan Çimen: 1966 Gümüşhane doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Gümüşhane’de, yüksek öğrenimimi Anadolu Üniversitesi İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde 1989 tamamladı.

Bartın Belediye Başkan Adayı, Dr. Seyfettin Kalay. (Eski AK Parti Bartın milletvekili adayı): 1968’de Bartın'da doğdu. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Nevşehir Devlet Hastanesi’nde uzman doktor olarak görev yaptı. Bir dönem Nevşehir Kırşehir Tabip Odası Başkanlığı ve Nevşehir Tabip Odası Onur Kurulu üyeliğinde bulundu. Bartın Devlet Hastanesi Başhekimlik görevini yürüttü.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kahramanmaraş İl Başkanı Fatih Mehmet Erkoç: 1974 tarihinde Kahramanmaraş’ın Türkoğlu İlçe’sinde doğdu. Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, makine bölümünden 1997 yılında mezun oldu. 2001 yılı Aralık ayında AK Parti Kahramanmaraş Merkez İlçe teşkilatının kurulması ile yönetim kurulu üyesi ve ardından Merkez İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. 21 Haziran 2009 tarihinde yapılan AK Parti Kahramanmaraş 3. Olağan İl Kongresinde İl Başkanı seçildi.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Harun Karacan: 1966 yılında Eskişehir’de doğan Harun Karacan, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi.

Kırşehir Belediye Başkan Adayı, mevcut Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci.

Amasya Belediye Başkan Adayı, mevcut Belediye Başkanı Cafer Özdemir.

Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı, mevcut Belediye Başkanı Burhanettin Çoban.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı mevcut Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki.

Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı mevcut Belediye Başkanı Tahir Akyürek.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ise mevcut Belediye Başkanı Melih Gökçek.”

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2013, 17:20

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER