Erdoğan 'adresleri' karıştırdı, 'Hani bunlar silah bırakıp siyaset yapacaktı?' dedi

'Hani bunlar silah bırakıp siyaset yapacaktı' diyen Erdoğan'ın neyi kast ettiği ve ne demek istediği anlaşılmadı

Erdoğan 'adresleri' karıştırdı, 'Hani bunlar silah bırakıp siyaset yapacaktı?' dedi

İstanbul Adalet Sarayı'nda dün yaşanan rehine olayı ile bugün AKP ilçe binasının kim olduğu bilinmeyen kişilerce basılması olayını 'çözüm süreci' ile ilişkilendiren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Hani bunlar silah bırakıp siyaset yapacaktı" dedi. Erdoğan'ın bu sözlerle neyi kast ettiği ve ne demek istediği anlaşılmadı.

Romanya'nın başkenti Bükreş'te Romanya Cumhurbaşkanı Klaus Werner Iohannis ile düzenlediği ortak basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bahsi geçen "ilginç" açıklaması şöyle:

KİMİ KAST ETTİ?

"Çünkü bir çözüm süreci ortada. Çözüm süreci ortadayken istismarların çok farklı bir şekilde gündeme geldiğini görüyoruz ve bu malum terör örgütü veya örgütleri, ülkemizin içerisinde yeni değil. Bunların da değerlendirmesini yapacağız. (…) Bakıyorsunuz daha ilk andan itibaren medya kuruluşları dahi bunlarla el ele vererek oradaki görüntüleri yayınlamanın gayreti içerisine giriyorlar. Yani bu görüntüleri yayınlamak suretiyle ne elde edeceksiniz? Neyi kazanacaksınız? Yani arkadan bunlarla ilgili hemen anında bazı yasaklar gelmemiş olsa bunları gün boyu yayınlamaya devam edecekler. Böyle bir anlayış olamaz. Bu anlayış insani değildir, bu anlayış vicdani değildir. (…) Bir taraftan DAEŞ'a konuşanlar, bir taraftan El-Kaide'ye konuşanların bunlardan ne farkı var? Hepsi aynı ve bakıyorsunuz Türkiye'ye döndükten sonra bunların değerlendirmesini yapıp tabii ki daha farklı açıklamalarımız da olacak. İşte bir siyasi partinin de gidiyorlar, bir ilçe teşkilatını basıyorlar. Hani bunlar siyaset yapacaklardı? Hani bunlar çözüm süreciyle beraber silahları bırakacaklardı? Bu nasıl silahları bırakmak? Bunlar bugüne kadar hiç dürüst olmadılar. Dürüst olmadıkları gibi de buralardan devşirecekleri oylarla kendilerine Türkiye'de gelecek hazırlamaya gayret ettiler."

EMNİYETE YENİDEN TEŞEKKÜR ETTİ

Erdoğan 3 insanın hayatını kaybettiği operasyon ile ilgili bir kez daha emniyete "teşekkür" ederken, eylemcilerin "eylemin" bedelini ağır bir şekilde ödediğini söyledi.

Erdoğan yaptığı ilginç açıklamasında "Terörle mücadelemiz çok kararlı bir şeklide sürecek, aynı zamanda yine AK Parti'nin Kartal ilçe teşkilatına bu terör örgütünün yaptığı saldırıyı da özellikle Çözüm Süreci'ne yönelik bir tavır olarak görüyorum, Çözüm Süreci'ni baltalamaya yönelik bir tavır olarak görüyorum. Demokrasiye inanmayanların, demokrasiyi hazmedemeyenlerin tavrı olarak görüyorum" diye konuştu. (Evrensel)

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2015, 16:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet vuralhan
ahmet vuralhan - 3 yıl Önce

cumhurbaşkanı pkk ile dhkpc beraber çalışıyorlar demek istemiş.bunda anlaşılmayacak bir şey yok..dhkpc pkknın taşeronudur demiş açıkça.