Erdoğan: 300 şehit verdik ama...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "300'ün üzerinde asker ve polisimizi şehit verdik ama ne kazandık biliyor musunuz bu toprakların vatanımız olduğunu gösterdik" dedi

Erdoğan: 300 şehit verdik ama...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “300’ün üzerinde asker ve polisimizi şehit verdik. Ama ne kazandık biliyor musunuz, bu toprakların vatanımız olduğunu dosta düşmana bir kez daha göstermiş olduk” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni”nde konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları özetle şöyle:

“Emin olunuz şehitlerimizin ruhlarını muazzep edecek, gazilerimizin yüreğini burkacak hiçbir adımın atılmasına izin vermedik, vermeyeceğiz. Tüm terör örgütleriyle sonuna kadar ve tavizsiz bir mücadele içindeyiz. Teröristlerin tamamını da eninde sonunda Allah’ın izniyle bu ülkede imha edeceğiz.

“Bizi üzen, bu süreçte bizim verdiğimiz şehitlerimizdir. Geçtiğimiz temmuz ayından bu yana 300’ün üzerinde asker ve polisimizi şehit verdik. Ama ne kazandık biliyor musunuz, bu toprakların vatanımız olduğunu dosta düşmana bir kez daha göstermiş olduk. Bu önemliydi. Bu kazanç öyle bir kazançtır ki ancak Çanakkale ile Kurtuluş Savaşı ile mukayese edebiliriz.

“Şehitlerimizin kanlarıyla, gazilerimizin fedakarlıklarıyla yazdıkları destanın, tarih kitaplarına altın harflerle nakşedileceğine, nesiller boyunca kulaktan kulağa anlatılacağına inanıyorum ve bugünden yarını görür gibiyim. Bu şerefe nail olmak herhalde pek az faniye nasip olur.”


Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2016, 23:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Azad
Azad - 5 yıl Önce

Neyi kazandin ? En iyi katil ve dicta odulunumu ?

aryan
aryan - 5 yıl Önce

enayilar yasadikca akillilarn sirti yere gelmez

SIRADAKİ HABER