'Erbakan'ın kemikleri sızlayacak' diyen Bozdağ'a Mansur Yavaş'tan yanıt

Mansur Yavaş, Bozdağ'ın 4'lü ittifaka ilişkin açıklamalarına yanıt verdi

'Erbakan'ın kemikleri sızlayacak' diyen Bozdağ'a Mansur Yavaş'tan yanıt

Mansur Yavaş,  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın 4 partinin ittifak kararına ilişkin açıklamalarına sosyal medyadan yanıt verdi.

CHP, İYİ Parti, SP ve DP’nin ittifakı için, "Bu ittifak benim gördüğüm esasında dört benzemezlerin bir ittifakı. Hani zoraki nikah derler ya zoraki nikah gibi zoraki bir ittifak görüyoruz. Erbakan'ın kemikleri sızlayacak" ifadelerini kullanan Bozdağ'a yanıt Mansur Yavaş, “Yanlış biliyorsun” yanıtını verdi.

Yavaş, “Yanlış. CHP-MSP ile koalisyon yapmıştı” ifadelerini kullandı.

BOZDAĞ NE DEMİŞTİ?

Bunları motive eden, bir araya getiren şey esasında Türkiye'nin çıkarları, geleceği, yapılacak işler falan değil, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığıdır. Buna esasında şöyle demek lazım, 'Recep Tayyip Erdoğan karşıtları ittifakı, öfkeliler ittifakı.' Cumhurbaşkanımıza karşı öfkesi olanlar bir araya geldiler.

'Cumhurbaşkanı seçiminde artık netice alamayacağımız anlaşıldı, bari parlamentoda hatırı sayılır bir çoğunluk elde edelim de cumhurbaşkanının yukarıda elini ayağını bağlı tutalım' diye Türkiye'nin önünü kesme ittifakı bu noktada. Onun için bunların Cumhurbaşkanımıza karşı olan nefretleri, kinleri akıllarını başından almış, ne yaptıklarını pek bilmiyorlar.

Eminim ki bu ittifak merhum Necmettin Erbakan Hoca'nın kemiklerini sızlatmıştır. Çünkü Erbakan Hoca'nın temsil ettiği bütün değerlerin düşmanıdır CHP.

(11. Cumhurbaşkanı Gül'ün açıklamaları) Benim hissiyatım, fevkalade büyük bir yanlış yapmıştır. Siyaseten belki bir siyasinin yapabileceği en büyük hataları hem de itiraflarıyla beraber perçinlemiştir.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2018, 14:01

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER