Erbakan: Kaynanam 'bamya 35 lira olmuş' dedi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin Eskişehir'de düzenlenen 1. olağan kongresinde konuştu

Erbakan: Kaynanam 'bamya 35 lira olmuş' dedi

Necmettin Erbakan’ın oğlu ve Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin 1. olağan kongresinde açıklamalarda bulundu.

Ekonomik sorunlara değinen Erbakan, “Kaynanam ‘bamya 35 lira olmuş’ dedi” ifadelerini kullandı.

Eskişehir Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde konuşan Erbakan, ekonomide doğru adımlar atılmadığını belirtirken gerçek enflasyonun yüzde 40 olduğunu söyledi.

Başörtüsü ve ekonomi üzerine konuşan Erbakan şunları ifade etti:

‘BİZİM İŞİMİZ SADECE İMAM HATİP, KUR-AN DEĞİL’

“İstanbul’da bamyanın fiyatı olmuş 35 lira. Kaynanam ‘bamya 35 lira olmuş’ dedi. Gerçek enflasyon neredeyse yüzde 40 olmuş. İşsizlik yüzde 20’yi geçmiş. Gelir seviyesi bakımından halkın yüzde 40’ı açlık sınırının altında. Peki bunlar ne olacak? Eğer paylaşımda adaleti tesis edemezseniz, milleti açlığa, yoksulluğa terk ederseniz vebalden kurtulamazsınız. Bizim işimiz sadece imam hatip ile, tecvit, kıraat, Kur-an’ı Kerim ile değil. Asıl yapmamız gereken herkese refahın sağlanmasıdır.”

‘TÜRKİYE’DE İKTİDAR KADROLARI BİZİM İÇİMİZDEN ÇIKTI’

“17 yıldır Türkiye’de iktidarda bulunan kadrolar bizim kendi içimizden çıkmış kadrolardır. Bu doğru. Bu kadrolar Türkiye’de inanç özgürlüğünün tesis edilmesi için son derece önemli adımlar atmışlardır. Bu da doğru. Başörtüsü zulmü ortadan kaldırılmıştır. Bu aziz topraklarda elbette bu adımların atılması gerekiyordu. Bu adımları atanlara teşekkür ediyoruz ve bu durumdan en çok da bizler memnun oluyoruz.”

Kaynak: Duvar

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2019, 16:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nurcan şahin
Nurcan şahin - 1 yıl Önce

Karem oğlunu siyasi 1 parti olarak bile görmüyorum şeytan bile sevimli bana nasıl gitti birleşti teröristlerle zebani suratli

Hasan devrez
Hasan devrez - 1 yıl Önce

Efendi bırak bu domates patates bamya ıvır zıvır hikayelerini.bu kafayla varacağın yer ancak siyasetin çöplüğü olur.bamya 35 liraymış.etmesinler kardeşim.biz yemiyoruz.bamya yemeyince insan ölmüyor.onu yiyenler lokantada 40 50 lirayı bsıp yiyorlar.akıllarına bile gelmiyor.

SIRADAKİ HABER