Erbakan: Covid-19 varyantlarının ortaya çıkmasının sebebi aşılardır

Erbakan: Covid-19 varyantlarının ortaya çıkmasının sebebi aşılardır

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, aşı karşıtı açıklamalarına bir yenisini ekledi.

Erbakan geçen hafta Konya'da korona virüsü aşısıyla ilgili gelen bir soruya, "Aşı olmadım, olmayı da düşünmüyorum. Şüphelendiğimiz birçok açık nokta var" demişti.

Fatih Erbakan, bazı aşılarda kullanılan mRNA teknolojisiyle ilgili ise, "mRNA demek insanın hücre çekirdeğine girmek demektir. Yarı insan yarı maymun çocuklar doğurmasına sebep olabilirsiniz. 3 kulaklı 5 gözlü yaratıklar doğmasına yol açabilir" şeklinde bilimden uzak ifadeler kullanmıştı.

Fatih Erbakan bu kez, partisinin genel merkezinde bazı doktorlarla birlikte düzenlediği basın toplantısında aşı karşıtı yeni açıklamalar yaptı.

Aşı, ilaç ve modern tıp karşıtı olmadıklarını savunan Erbakan, "Her bireyin herhangi bir tedaviyi reddetme hakkı saklı olduğu gibi aşılanmayı da reddetme hakkı vardır. Bunu çiğnemek Anayasa'ya, insan haklarına ve bilime aykırıdır. Daha önce gerekli testlerden geçmiş, faz aşamalarını tamamlamış, ruhsatları alınmış, güvenli olduğu ortaya çıkmış olan aşıları çocuklarımıza yaptırdık. Bu noktada modern tıbbın üretmiş olduğu ilaçları kullandık" dedi.

'DANIŞTAY'A BAŞVURDUK'

İnsanların dolaylı olarak aşıya zorlanmasının haksız ve hukuksuz olduğunu söyleyen Erbakan, bu konuda resmi adım atarak Danıştay'a başvurduklarını bildirdi.

Antikor düzeyine bakılmadan rastgele aşı yapılmasının bilimsel olmadığını öne süren Erbakan, Covid-19 varyantlarının ortaya çıkma sebebinin aşılar olduğunu savundu.

Son günlerde aşıyla ilgili yaptığı açıklamaların çarpıtıldığını öne süren Erbakan, "mRNA teknolojisini kullanan aşıların hücrenin çekirdeğine etki edip oradaki genetik yapıyı değiştirmesi ve bozması mümkündür" diye konuştu.

Erbakan, bir kişiye iki farklı tür aşının yapılmasının tehlikeli olduğunu da iddia etti.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2021, 10:17

YORUM EKLE
YORUMLAR
hani nerde solcular ses verin
hani nerde solcular ses verin - 4 gün Önce

abi bu aşı diktesine karşı bir tane sol parti yok akp ile beraber emperyalizme hizmet ediyorlar.yine muhafazakar sorgulamadan inanan yobaz dedikleri kişiler sorguluyor ve karşı çıkıyor.bu parti yüzde 1 anca alırdı ama aşı konusunda vicdanın halkın yanında olduğu için en az yüzde 10 alır demedi demeyin.

faşizme karşıyız
faşizme karşıyız - 3 gün Önce

akıllı adam kimse onu dinleriz hani şu sözlük yazarı ermeni sevan hoca var o diyor türkiyede sağ sağdır solda sağdır işte bu aşı dayatması bunun ne kadar gerçek olduğunu bir daha ispatladı.

SIRADAKİ HABER