En çok hakaret edilen Belediye Başkanı Melih Gökçek!

600 takipçisiyle mahkemelik oldu!

En çok hakaret edilen Belediye Başkanı Melih Gökçek!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, twitter’dan 600 takipçisini mahkemeye verdiğini itiraf etti. Gökçek böylece hiçbir belediye başkanının hatta siyasetçinin yakalayamayacağı bir rekora imza atmış oldu.

Oğlu Osman Gökçek’le birlikte twitter üzerinden insanlara hakaret ettiği yönünde sık sık eleştirilen ve bu özelliği ile haber olan Melih Gökçek’in kendisine hakaret ettikleri iddiası ile 600’e yakın kişiyi mahkemeye verdiği ortaya çıktı.

Melih Gökçek, TRT Türk’te Ömer Şahin’in, “Görüş Farkı” programına katılarak, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Son bir haftadır twitter’a fazla vakit ayıramadığını anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, gerekçe olarak seçim takviminin yaklaşmış olmasını gösterdi.

 “Mesajlarımı ben yazarım. Hakaret edeni de mahkemeye veririm” diyen Gökçek, şöyle devam etti: “Sayısı 600 olmuştur. Bugüne kadar sosyal medyanın ucunu yakalayamama gibi bir sıkıntımız vardı. Bana hakaret eden sizseniz burada adınız soyadınız yoksa bir takım metotlar gerekiyor. Bu yanlışı yapanların yüzde 80’ini yakalamaya başladık. Adresleriyle isimlerini verince savcı karşısına çıkmaya başladılar. Ama eğer ki hakaret eden kişi kamu önünde dediğim anda özür dilerse genç insandır diyor affediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2012, 08:34
YORUM EKLE