Eliaçık: IŞİD 4 büyük kitabın 4 büyük suçunu işliyor

Yazar İhsan Eliaçık, Gaziantep’te 'İslam ve Barış' konulu panelde konuştu

Eliaçık: IŞİD 4 büyük kitabın 4 büyük suçunu işliyor

Gaziantep’te 'İslam ve Barış' konulu panelde konuşan yazar İhsan Eliaçık, IŞİD’in 4 büyük kitabın 4 büyük suçunu işlediğini söyledi.

İnşaat Mühendisleri Odası Demokratik İslam Kongresi tarafından düzenlenen ‘İslam ve Barış’ konulu panele; Demokratik İslam Kongresi üyeleri, Yazar İhsan Eliaçık, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile davetliler katıldı.

Panelde konuşan İhsan Eliaçık, IŞİD’in İslam diniyle bir ilgisinin olmadığını ileri sürerek, kadın ve çocukları öldürenlerin Müslüman olamayacağını söyledi. IŞİD örgütünün barışa hizmet etmediğini aksine terör saçtığını belirten Eliaçık, şunları kaydetti:

“Bayrağında Allah'ın resulü Muhammed yazan, Yezid'i komutan olarak gören, Hüseyin'in öldürülmesi haktır diyen, kadınları cariye yapan, insanları öldüren, kasaba ve yerleşim birimlerinde kadın, çoluk, çocuk herkesi bulundukları yerden kaçmaya zorlayan, sürgün ettiren, 4 büyük kitabın 4 büyük suçunu işleyen IŞİD, işlemeye de devam etmekte. İslamiyeti temsil ettiklerini iddia ediyorlar. Allah katındaki dine biz mensubuz diyorlar.

Şimdi bunlar mı barışa hizmet ediyor? Yoksa ömrünü insan hakları mücadelesinde geçirmiş, Amerika'dan kalkıp, İsrail'e gelip, İsrail tanklarının altında 'Filistin'de barış olsun' diyen, 'Kan dökülmesin, akan kan dursun' diyen barış gönüllüsü, Hıristiyan, Protestan mezhebine mensup kız Rachel Corrie İsrail tanklarının altında ezilip öldü. Bunlardan hangisi barışa hizmet ediyor. Allah yolunda, barış yolunda yürüyen, İslam yolunda yürüyen ve ona hizmet eden kim?”

(Haberler.com)

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2015, 19:21

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER