Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’dan Kılıçdaroğlu’na destek

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Alaattin Çakıcı’nın CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nu tehdit etmesine tepki gösterdi

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’dan Kılıçdaroğlu’na destek

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu tehdit etmesiyle ilgili açıklamada bulundu

“TÜM SİYASİ AKTÖRLER EN YÜKSEK DÜZEYDEN TEPKİ VERMELİ!”

Resmi Twitter hesabı üzerinden açıklamada bulunan Genel Başkan Uysal, tehdidin aslen tümüyle demokratik siyasete yapıldığına dikkat çekerek içinde bulunduğumuz iklimin zehirlenmesine müsaade edilmemesi gerektiğini söyledi.

Tüm siyasi aktörlerin en yüksek düzeyde tepki vermesini gerektiğini ifade eden Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, şunları kaydetti:

“SİYASİ İKLİMİN ZEHİRLENMESİNE MÜSAADE EDİLMEMELİ”

“CHP lideri hedef alınmış olsa da kategorik olarak demokratik siyaset hedef alınmıştır. Tüm siyasi aktörler ve yargı bu bilinçle siyasi iklimin zehirlenmesine müsaade etmemelidir.

“AK PARTİ, İŞİN UCU KENDİLERİNE DOKUNUNCA FERYAT ETTİ”

Geçmişte FETÖ’nün, MHP ve CHP’ye operasyon çekerken ellerini ovuşturan, “genel değil özel, özel” diyen AK Parti iktidarı işin ucu kendilerine dokununca feryat etti. Rakip siyasi partiler hedef alınıyor diyerek sevinenler sonunda aynı sonla karşılaşmıştır. Bugün bu hataya düşmemek gerekir.

Türkiye’de siyasetin ve siyasi mücadelenin meşru sınırları silikleşiyor. TBMM’de 2. büyük gruba sahip olan CHP’nin Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu galiz bir şekilde tehdide maruz kalırken topyekün iktidar başta olmak üzere tüm siyasi aktörler en yüksek düzeyden tepki vermeli!”


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER