Demirtaş’tan PYD’ye saldıran Davutoğlu’na:Her kuşun eti yenmez

Demirtaş, HAK-PAR Genel Başkanı Fehmi Demir’in cenaze törenine katıldı

Demirtaş’tan PYD’ye saldıran Davutoğlu’na:Her kuşun eti yenmez

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, trafik kazasında hayatını kaybeden Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Genel Başkanı Fehmi Demir’in cenaze törenine katıldı.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Demirtaş, Davutoğlu'nun 'PYD'yi iki kez vurduk' sözlerine "Davutoğlu’nun orada IŞİD’i tehdit olarak görmek yerine PYD’yi tehdit görmesi de O’nun utancıdır. Her kuşun eti yenmez, Davutoğlu da bunu iyi bilsin" yanıtını verdi.

HAK PAR Genel Merkezi önünde gerçekleştirilen törenin ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Demirtaş, “HDP Ankara milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in katıldığı bir programda Öcalan’ın ‘beni öldü bilin bir daha da buraya gelmeyin’ dedi" ifadelerini değerlendirdi.

Demirtaş gazetecilerin sorusu üzerine “Son görüşme 5 Nisan’da. Dolmabahçe mutabakatı gereğince müzakere başlamaz ve hükümet yeniden çatışmalı sürece dönerse muhtemelen sizi artık getirmeyecekler ve son görüşmemiz olacak. Dolayısıyla benim yapabileceğim başka bir şey kalmayacak gibi görünüyor. Bu da bir ihtimaldir’ demişti. Maalesef ki, kendisinin kaygı olarak ifade ettiği ihtimal bugün Türkiye’de yaşanıyor. 6,5 aydır İmralı ile hiçbir temas yok. Dolmabahçe mutabakatı inkar edildi. Müzakere masası devrildi ve her gün ölümlerle, savaşla yüz yüzeyiz. Hükümet bundan tatmin olmamış olsa gerek ki, bir de Rojava, Suriye Kürt Bölgesi’ne karşı neredeyse savaş ilan edebilecek duruma getirmek istiyorlar. Seçim arefesinde oraya dönük saldırıların olduğuna dair Davutoğlu gururla açıklamalar yapıyor. Bu bir utançtır. PYD’nin Türkiye’ye hiçbir tehdit gerçekleşmemiş haldeyken, Suriye Kürtleri Türkiye’ye sürekli kardeşlik eli uzatıyorken, Davutoğlu’nun orada IŞİD’i tehdit olarak görmek yerine PYD’yi tehdit görmesi de O’nun utancıdır. Her kuşun eti yenmez, Davutoğlu da bunu iyi bilsin” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2015, 12:37

YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 5 yıl Önce

pyd'ye türkiye'den destek gitmesi lazim ne de olsa türk hükümeti isidle savasiyo ypg'den destegini hic esirger mi? düsman ayni.

SIRADAKİ HABER