Demirtaş'tan Bahçeli'ye: Haddini bil!

HDP'nin Cumhurbaşkanı adayından yanıt…

Demirtaş'tan Bahçeli'ye: Haddini bil!

HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı Demirtaş, YSK'dan adaylığının reddedilmesini isteyen Bahçeli'ye "haddini bil" diyerek tepki gösterdi.

HDP Eş Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Mardin'in merkez ilçesi Artuklu Belediyesi'nin düzenlediği iftara katıldı.

“BİRİLERİ BİZE ANCAK KÖLELİĞİ LAYIK GÖRÜYOR”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin eleştirilerine cevap veren Demirtaş, "Bakın birileri bizim adaylığımız için meşru değildir diyor. Ben özellikle sayın Ekmeleddin İhsanoğlu'nun buna cevap vermesini bekliyorum. Halen bekliyorum dünden beri suskunluğunu koruyor. Kendisini aday gösteren bir genel başkan bizim için bunların adaylığı meşru değil diyor. YSK'nın bunların adaylığını iptal etmesi lazım diyor. Şimdi sayın İhsanoğlu susuyor halen cevap vermiş değil, merak ediyorum ne diyecek, kendisi katılıyor mu bu görüşe. Kendisi aynen kendi genel başkanı gibi mi düşünüyor, katılmıyor mu? Bana bunları açıklaması lazım, böyle susarak olmaz, biz merak ediyoruz ne düşünüyor. Çünkü birileri bize ancak köleliği layık görüyor. Bunlar diyor bizim kapıcımız olabilir, temizlikçimiz olabilir, mahallemizde bakkal olabilir itirazımız yok ama cumhurbaşkanı adayı olamaz, kafa bu işte, bunlara göre bizim yerimiz bu" dedi.

BAHÇELİ'YE HADDİNİ BİL

Adayları İhsanoğlu'nun bu konuda bir şeyler söylerlerse kendilerinin de bir cevaplarının olduğunu belirten Demirtaş, "Şunu herkes aklının bir köşesine yazsın. Onurumuz haysiyetimiz yani temsil ettiğimiz bütün kesimlerin bize emanet ettiği o irade asla sizin karşınızda boyun bükmez. Haddinizi bileceksiniz, haddinizi. Önce siz haddinizi bileceksiniz. Biz Türkiye toplumunun aydınlık geleceği için halklarımızın özgürlüğü için canımızdan vazgeçeriz. Siz tırnağınızdan vazgeçmezsiniz sizin kıymetiniz değeriniz bu kadardır işte" dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2014, 08:48

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER