Demirtaş'tan İstanbul Barosu'na tepki

İstanbul Barosu, Kürtlerin özyönetim isteklerini eleştirmişti

Demirtaş'tan İstanbul Barosu'na  tepki

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, İstanbul Barosu’nun "öz yönetim" açıklamalarına sert tepki gösterdi. Demirtaş, “Elçi öldürüldüğünde, Roboski olduğunda sesini çıkaramayan İstanbul Barosu’nun DTK deklarasyonuna tepkisi utanç vesikasıdır” dedi.


SoL
'da yer alan habere göre; İstanbul Barosu Başkanlığı, "Talep edilen sözde 'demokratik özerklik ' veya 'özyönetim' açıkça ülkenin bölünmesini talep etmek ve bu yönde bir kalkışma çağrısıdır. Cumhuriyete karşı bu kalkışma ve meydan okuma kabul edilemez. Anayasa'nın değiştirilemez ilkelerine aykırı bu taleplerin hukuken ve fiilen gerçekleşme şansı bulunmamaktadır" açıklaması yapmıştı.

SAVCILARA TEPKİ

Haklarında soruşturma açan savcıları da eleştiren Demirtaş, “Miray bebeği öldürenlerle ilgili bu kadar acele soruşturma yapabiliyor musunuz? Suriçi’nde katledilen 2 gencin cenazesini 8 gündür bekletiyorsunuz, aileleri alamıyor, suç değil mi? Cizre’de 70 yaşındaki kadının cenazesi, 8 gün sonra sokaktan alınabildi. Ve cenazeler morgda üst üste. Başbakan, Miray bebeğin ailesini aramış da, başsağlığı dilemiş. Miray bebeği defnedemiyorlar bile yahu. Morgda konulacak yer yok, başka bir cenazenin göğsüne koymuşlar Miray bebeği. Bu kepazeliklere sesleri çıkmayanlar, HDP’ye gelince kahraman kesiliyorlar. Ve buna da kardeşlik diyorlar” diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2016, 00:09

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yakup guven
Yakup guven - 5 yıl Önce

İstanbul Barosu ulusalcı ve ırkçı bir kişi başkanın kürderin ozyonetimine tepki kurdele savaş açınız orxunuzla Kürdistan bölgesini kanaat bulduğunda siz hukuk anlayışı bumu diyabakirlarin kurdum olmalari için sizleri protesto ediyor Allah bir gün bu ateşi sizlere gösterir

SIRADAKİ HABER