Demirtaş: Sırat köprüsünden Mercedes'le geçilmiyor

Demirtaş, Diyanet İşler Başkanı’na sordu: Mercedes'in zırhı günahları geçiriyor mu, geçirmiyor mu?

Demirtaş: Sırat köprüsünden Mercedes'le geçilmiyor

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Bağcılar Meydanı'nda partisinin düzenlediği 3. Bölge mitinginde partililere seslendi. Demirtaş burada parti otobüsünün üzerinden yaptığı konuşmasında hükümeti eleştirdi.

Demirtaş, "Herkes görüyor ki devleti ele geçirmiş, kendisi ve akrabaları için kullanan zalimliğe dönüşmüş bir iktidar var. Hükümetler, iktidarlar halkı doğru temsil etmek istiyorsa aralarına mesafe koymamalıdır. Kendisine oy veren ve vermeyen halk arasında ayrım yapmamalıdır" dedi.

"HALK SANA SOYGUN YAP DİYE OY VERMEDİ"

Adaletin önemli olduğunu belirten Demirtaş, "Halk sana soygun yap diye oy vermedi. Bir beklentisi vardı. Halk, AKP adaletsiz davransın diye oy vermedi. Biz hiçbir zaman vicdansız davranmadık. Kim bu ülkede faydalı iş yapmışsa Allah razı olsun dedik. Doğru adım attın diye senin zulmünü de hoş görmek zorunda değiliz" diye konuştu. Demirtaş, "Açlık, yoksulluk ve işsizliği çözmek için barışa ihtiyacımız var. Savaşın ortasında karnın doysa, ne olur doymasa ne olur. Barış ve ekmek bir arada olmalı. Barışı sağlarsak o zaman istihdamı sağlamak kolay olur" diye konuştu.

"BİN TL NEDİR BİLİYOR MUSUNUZ SARAYDAKİ BARDAKLARIN BİR TANESİDİR"

Ataması yapılamayan öğretmenlere seslenen Demirtaş, "Haziran ayında mecliste güçlü olursak Temmuz ayında atanamayan bütün öğretmenler görev yapacak" dedi. Ücretli öğretmenlerin okullarda köle gibi çalıştırılığını ve bin TL para verildiğini söyleyen Demirtaş, "Bin TL nedir biliyor musunuz saraydaki bardakların bir tanesidir" ifadeleirni kullandı.

"SIRAT KÖPRÜSÜNDEN MERSEDESLE GEÇİLMİYOR"

"Bir makam aracı için çerez parası diyenlere sesleniyorum" diyen Demirtaş, "Bu lüks, bu kadar afra tafra haram değil mi, suç değil mi? Diyanet işleri başkanına soruyorum. Lüks zırhlı Mercedes armağan edilecek. Sayın Diyanet İşleri Başkanımıza, hocamıza sormak istiyorum Mercedesin zırhı günahları geçiriyor mu, geçirmiyor mu? Bağcılar da binlerce yoksul var. Birçok arkadaşım evine bir kilo et alacak, parası yok. Böylesine bir lüksü halkın gözüne soka soka yapıyorsunuz ayıptır ayıp. Ey Diyanet İşleri Başkanımız sırat köprüsünden mersedesle geçilmiyor ha haberin olsun" dedi. (Bugün)

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2015, 15:28
YORUM EKLE