Demirtaş: Kazlıçeşme mitingimiz yasaklanmış, bunların hepsi sizi kışkırtmak için

Selahattin Demirtaş’tan, izin verilmeyen Kazlıçeşme mitingi için ilk açıklama

Demirtaş: Kazlıçeşme mitingimiz yasaklanmış, bunların hepsi sizi kışkırtmak için

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İstanbul Valiliği tarafından yasaklanan 30 Mayıs’ta Kazlıçeşme mitingine ilişkin açıklama yaptı.

Demirtaş şunları ifade etti:

'BUNLARIN HEPSİ KIŞKIRTMA'

“Seçimin artık son günlerine geliyoruz. Bu son günlerde bütün engellemelere ve kışkırtmalara karşı dikkatli olmamız lazım. Biraz önce bana gelen notla 30 Mayıs’ta İstanbul Kazlıçeşme’de yapmak istediğimiz miting malesef, ‘O alanda değil, başka alanda yapın’ diye izin verilmemiş. Şimdi bunların hepsi kışkırtma.

“Aynı gün aynı saatte 1 kilometre ötede Yenikapı’da Cumhurbaşkanı ve Başbakan miting yapacak. Biz de Kazlıçeşme’de yapacaktık, şimdi de mitingimiz yasaklanmış. Bunların hepsi sizi kışkırtmak için. Biz İstanbul’da miting yapmasak da İstanbul bizim arkamızda olacak. Oy patlaması olacak. Gerekli itirazlarımızı ve yeniden müracatlarımızı yapacağız elbette. Miting yapmak her partinin hakkıdır. Bir parti için çalışmak herkesin hakkıdır. Sadece kimin değil biliyor musunuz? Cumhurbaşkanı’nın değil. Sadece ona yasaktır siyasi mitingler yapmak.”

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2015, 18:39

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER