Davutoğlu: Temizlenmemiş tek bir mahalle kalmayacak

Ahmet Davutoğlu, gündemi değerlendirdi

Davutoğlu: Temizlenmemiş tek bir mahalle kalmayacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kürt illerinde uygulanan sokağa çıkma yasağı ve operasyonlara ilişkin 'Cizre'de, Silopi'de, Sur'da tek bir sokak kalmayacak ki bunlardan temizlenmemiş olsun'  ifadelerini kullandı.

Davutoğlu'nun, 'Gerekirse ev ev temizlik yapacağız'  dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, A Haber'de gündemi değerlendirdi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARI

Şırnak'ın Cizre ile Silopi ilçelerinde öğretmenlere SMS ile 'hizmet içi eğitime' alındıkları mesajı gelmesi üzerine, çok sayıda öğretmenin ilçeleri terk etmeye başlamasına ilişkin Davutoğlu, "Son 30 yılın en kritik fakat en başarılı terör ile mücadele operasyonlarını yürütüyoruz.

Barikat, hendekler bir takım hayatın normal akışını engelleyen şeyler bunun üzerinden bizar etmek istiyorlar. Ben de memnun değilim sokağa çıkma yasağından.

Sokağa çıkma yasağı sivil kaybı önlemek için. Hendeğin ötesinde, okul hastane var. Bazı yerlerde okulları yakıyorlar" iddiasında bulundu.

'BÜTÜN O İLÇELER TEMİZLENECEK'

Davutoğlu, "Bütün o ilçeler terör unsurlarından temizlenecek. Gerekirse mahalle mahalle, ev ev, sokak sokak.

Dağlıca olayındaki gibi o emri veren gururla söylüyorum o dağlarda tek bir terörist kalmadı. Kılıçdaroğlu diyor ki, bu arkadaşlar hendek kazmasın. Nereden arkadaş oluyor bunlar? Cizre'de DEAŞ yok.

Cizre'de halkı için çalışan, doktorlar, polisler var" diyerek, ölümlerin devam edeceğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2015, 19:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
amedli
amedli - 3 yıl Önce

ahmet efendi söylediklerine sende inanmıyorsun ama sarayın metnini okuyorsun ha ha ha ha

Ferhat
Ferhat - 3 yıl Önce

Ahmed hoca siz sokak sokak ev ev baskiyi artirsaniz Hendekler Kacak sarayin onune kadar gelir Aklinizi basiniza alin Kurd halkinin iradesine saygili olun ve bu Fasizan tutumlarinizdan vaz gecin Kurd halki Baskilsriniza boyun eymez bunu artik idrak edin ve bu yarayi bariscil bir sekilde kapatin.sizin icin cok hayirli olur

Ferhat
Ferhat - 3 yıl Önce

Sayin davut oglu siz mahale mahale ev ev hendekleri kaldirirsan bizlerde gitigimiz het yere hendeklerimizle gidecegiz ve bu hendekleri basta butun turkiyeye yayacagiz gerekirse kacak sarayin onune ksdar bizlerde hendek kaziyacagiz