Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na: Kaçacak hiçbir yerleri yok

Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlıklar hakkında AK Parti'nin teklifine destek vermek zorunda kaldığını söyledi

Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na: Kaçacak hiçbir yerleri yok
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kocaeli Gençlik Çalıştayı’nda konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlıklar hakkında AK Parti’nin teklifine önce destek vermediğini, sonra ise destek vermek zorunda kaldığını savunan Davutoğlu şunları söyledi:

“KAÇACAK HİÇBİR YERLERİ YOK”

“Önce teklife destek vermeyeceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, bizim grupta yaptığımız çağrı sonrasında destek vermek zorunda kaldı, gönüllü vermedi, destek vermek zorunda kaldı. Çünkü biz onlara hodri meydan deyince kaçacak delik kalmadı da ondan. Kaçacak hiçbir yerleri yok, nereye kaçarlarsa sonlara kadar takip eder, hesabı sorarız.

“Halbuki biz onlara dedik ki, ‘bu teklifi birlikte verelim.’ Birlikte teklif veremediler. ‘Ortak imzayla verelim madem ki dokunulmazlıkların kaldırılmasını istiyorsunuz’ dedik. Gelmediler, imza vermediler ama 316 yola çıkınca onlara da o yiğitlerin arkasına takılmak kaldı, onlar hep bizim arkamızdan gelecekler, hep bizim açtığımız yolda bizim arkamızdan gelecekler. Ama biz bir adım geri atmayacağız. Şimdi biz de milletimiz de oylamalar esnasında bu tutumun gereğini yapıp yapmayacaklarını göreceğiz.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti’nin teklifine, anayasaya aykırı olmasına rağmen “evet” diyeceklerini söylemişti.

(Kaynak: İMC TV)

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2016, 15:33
YORUM EKLE