Davutoğlu için 17 Aralık: Sadece Şeb-i Arus'tur, mübarek bir gündür

Başbakan, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun yıldönümünde konuştu

Davutoğlu için 17 Aralık: Sadece  Şeb-i Arus'tur, mübarek bir gündür

Konya'da Şeb-i Aruz törenleri öncesinde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun yıldönümünde operasyona ilişkin olarak, "Bizim için 17 Aralık, sadece Şeb-i Arus'tur, sadece vuslattır ve sadece Şeb-i Arus, sadece vuslat olarak kalacaktır," dedi.

Davutoğlu şöyle konuştu:

"17 Aralık 2013’te Konya’da bir vuslat günü ile buluşacağımız an, birileri oyun içine girdiler. Türkiye’nin geleceğini karartacak bir dizi planın içine girdiler.

17 Aralık’ın adını karalamak isteyenlerin aksine başta Cumhurbaşkanımızın gösterdiği engin dirayet ve milletimizin temsilcilerine sahip çıkmasıyla tüm oyunlar akamete uğradı.

Bizim için 17 Aralık, sadece Şeb-i Arus'tur, sadece vuslattır ve sadece Şeb-i Arus, sadece vuslat olarak kalacaktır. O mübarek günde, millet ile devletin buluşmasını, vuslatını engellemek isteyenler, bundan sonra hangi gerekçeyle ve hangi günde böyle bir çalışma içine girerlerse girsinler, onların bütün çabalarını akamete çıkarmak da bizim için ulvi bir görevdir.

Hz. Mevlana’nın felsefisine dayanan siyaset anlayışımızı sürdürmeye de kararlıyız. Kimse hangi gerekçe ile olursa olsun bu iradenin durdurulmasına engellemesine yönelik başarıya ulaşamayacaktır."

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 20:13

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER