Davutoğlu, HDP'yi ziyaret edecek

Yazıcı, güçlendirilmiş parlamenter sistem önerileri için partileri sırasıyla ziyaret edeceklerini söyledi

Davutoğlu, HDP'yi ziyaret edecek

ARTI TV'de yayınlanan "Ankara Gündemi" programına katılan Gelecek Partisi İnsan Hakları Başkanı Prof. Dr. Serap Yazıcı, güçlendirilmiş parlamenter sistem önerisini sunmak üzere  bütün siyasi partileri ziyaret edeceklerini söyledi.

Serap Yazıcı, programın moderatörü Sibel Hürtaş'ın, "HDP'ye ve AKP'ye de gidecek misiniz" sorusuna "Evet var, bütün siyasi partiler var. Hepsinden randevular talep ediliyor. Ve o randevuların veriliş sırasına göre bu ziyaretleri gerçekleştireceğiz" diye cevap verdi.

Dün, Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener güçlendirilmiş parlamenter sistem konusunda ortak çalışma yapmak üzere mutabakata varmışlardı.

Davutoğlu'nun yarın da CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2020, 16:53

YORUM EKLE
YORUMLAR
tekrar ediyoruz.
tekrar ediyoruz. - 2 hafta Önce

en çok parlementer sistemi erdoğan istiyor muhalefeti keklemeye çalışıyorlar.diyoruz hep bu parlementer sisteme dönülecekse bir seçim sonra yapın şimdi yaparsanız mevta olmak üzere olan akpye can suyu verirsiniz.bakmayın bu gelecek deva iyi partiye hatta chp içindeki ekrem imamoğluna bunlar tamamen akp mhp ye çalışıyor.erdoğanı başta görmek istiyorsanız yapın yapacak bir şey yok.

SIRADAKİ HABER