Davutoğlu: Ekonomi cehaletinize 3 de yetmez 5 de

Davutoğlu, Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden alınmasına tepki gösterdi

Davutoğlu: Ekonomi cehaletinize 3 de yetmez 5 de

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden alınmasına tepki gösterirken, "20 ayda 3 kez Merkez Bankası Başkanı değiştirdiniz. Yönetim anlayışınıza ve ekonomi cehaletinize 3 de yetmez, 5 de yetmez 7 de..." dedi. 

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal görevden alındı ve yerine Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu getirildi. Böylece 20 ay içerisinde dördüncü Merkez Bankası Başkanı atanmış oldu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, ekonomi yönetimindeki bu değişikliğe tepki gösterdi. Twitter hesabından açıklama yapan Davutoğlu, şu ifadelere yer verdi:

"Sizden başka kimsenin inanmadığı fikirlerinizle 84 milyonluk ülkeyi deney tahtasına çevirdiniz. 20 ayda 3 kez Merkez Bankası başkanı değiştirdiniz. Yönetim anlayışınıza ve ekonomi cehaletinize 3 de yetmez, 5 de yetmez 7 de.. Her adımınız vatandaşı daha da fakirleştiriyor."

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2021, 10:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
ülkeyi erdoğan gibi biri yönetiyor.
ülkeyi erdoğan gibi biri yönetiyor. - 3 hafta Önce

cahil cesareti diye bir şey var akıllı insanlar cesur olmadıkları için cahiller meydanı boş bulup istedikleri yapma fırsatı bulurlar.promterden konuşma yapıyor dinleyende zeki biri sanır ama promter olmadımı söyleyecek kelimesi yok.

SIRADAKİ HABER