Davutoğlu: AK Parti yüzde 1 oy alamayan 28 Şubat artıklarına muhtaç oldu

Davutoğlu,  "AK Parti yüzde 1 oy alamayan 28 Şubat artıklarına muhtaç oldu" dedi

Davutoğlu: AK Parti yüzde 1 oy alamayan 28 Şubat artıklarına muhtaç oldu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Ankara’daki genel merkez açılışında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi'nin Türkiye’ye vereceği tek şeyin kriz olduğunu söyleyen Davutoğlu "Yüzde 1 oy alamayan 28 Şubat artıklarına muhtaç oldular. Memleketi akrabalarınızdan oluşan bir atanmışlar kalabalığına bıraktınız. Nepotizme asla izin vermeyeceğiz. Devlet binasına yakınlarımızı almayacağız" diye konuştu.

"HAYIRDIR NELERİ UNUTTURMAK İSTİYORSUNUZ?

Ayasofya ve sosyal medya yasasına da değinen Davutoğlu "Hayırdır neleri unutturmak istiyorsunuz?" diye sordu.

İktidarın Gelecek Partisi’ne yönelik baskılar yaptığını ifade eden Davutoğlu, "Bu kadar baskı  yapılması iktidar olacağımız anlamına geliyor. Bir sonraki seçimin iktidarı Gelecek Partisi. İktidar bizimdir. Bizi hedef alanlar kendini ona göre ayarlasın" diye konuştu.

AKP'nin geçmişte savunduğu her şeyi bugün inkar ettiğini dile getiren Davutoğlu "Düne kadar 3 Y diyorlardı. Dün 3 Y ile mücadele edenler bugün 3 Y’den bahsedenlerle mücadele eder hale geldi. Yasakları, yolsuzlukları unuttular" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2020, 21:24

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
neyin kafası bu
neyin kafası bu - 4 ay Önce

davutoğlu gibi dışileri bakanlığı hem başbakanlık yapmış biri daha geçen diyor büyük güçleri karşımıza almaycağız yörüngesine de girmeyceğiz diye .ama nedense politik yanı hiç yok neden çin devletini karşısına alıyor.bir 5 10 yıl sonra dünyanın küresel gücü çin haberi yok sadece batı yanlısı politika izlediği buradan belli olmuyor mu.müslüman görünümlü batıcı bunlar.

SIRADAKİ HABER