"Darbeyi zihninden geçirenlere tarihin en büyük cezasını vermezsek bu millet bize 'sizden bir şey olmaz' desin"

Soylu, emekli amirallerin açıklamalarına tepki gösterdi

"Darbeyi zihninden geçirenlere tarihin en büyük cezasını vermezsek bu millet bize 'sizden bir şey olmaz' desin"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 103 amiralin Montrö bildirisine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Soylu, "Değil darbe yapmaya kalmak, bunu zihninden geçirenlere bile tarihin en büyük cezasını vermezsek bu millet bize 'Sizden bir şey olmaz' desin" ifadesini kullandı.

Soylu, Memur-Sen Genel Merkezinde düzenlenen "Bir Aradayız İdlib'in Yanındayız Kampanyası Mehmet Akif İnan Mahallesi Lansmanı" programına katıldı.

Emekli amirallerin açıklamalarına tepki gösteren Soylu'nun açıklamaları şöyle:

"O bildiriyi yayınlayanların aklından Doğu Akdeniz hiçbir zaman geçmemiştir, cesaret dahi edemezler, akıllarından geçer ise efendileri döner ve onlara 'Siz neyi düşünüyorsunuz' diye sorgular ve yargılarsa diye pısırık pısırık yaşamışlardır. İdlib'e gidip elini uzatıp, 'Siz bizim kardeşimizsiniz' deyip hiçbir hesabın, kitabın içerisinde olmadan birbirini sarmalamak, kardeşliğin bütün gereğini yerine getirmek bunların akıllarından bile geçmez, hiç geçmemiştir. Çünkü onların efendilerinin hiçbir zaman böyle bir tavrı olmamıştır."

'GELECEK NESİLLERE KAMBUR BIRAKMAYACAĞIZ'

Safların daha sıklaştırılması ve güçlü olunmasını söyleyen Soylu, şöyle devam etti:

"Değil darbe yapmaya kalmak, bunu zihninden geçirenlere bile tarihin en büyük cezasını vermezsek bu millet bize 'Sizden bir şey olmaz' desin. Bu tip düşüncelere, zihniyet ve darbeye karşı tüm milletimiz ve herkes sıfır toleranslı olmalıdır. Her türlü eleştiriyi ortaya koyalım, daha iyisini yapabilmek için çaba sarf edelim, koşuşturalım. Her darbe bu ülkeye büyük maliyetler getirmiştir ve esas itibarıyla da ardından büyük tavizler verilmek zorunda kalınmıştır. Bu tavizler hep sırtımızda kamburdur. Biz kamburlarla beraber büyüyoruz. Gelecek nesillerimiz hiç endişe etmesinler, onlara hiçbir kambur bırakmayacağız."

YORUM EKLE
YORUMLAR
cervantesin donkişortu
cervantesin donkişortu - 7 gün Önce

akp nin yel değirmenleri ile savaşı.

ALKOLLÜ VATANDAS
ALKOLLÜ VATANDAS - 6 gün Önce

SIZDEN OLSA OLSA KATMERLI AMERIKAN USAGI OLUR BASKA BIR SEY OLMAZ BEYEFENDI

SIRADAKİ HABER