Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan ABD'nin PKK tweetine: Bu bir şaka mı?

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı, Suriye Demokratik Güçlerinin iddiasını paylaştı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan ABD'nin PKK tweetine: Bu bir şaka mı?

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı, Suriye Demokratik Güçlerinin, "PKK ile ilişkimiz yok" iddiasını Twitter hesabından paylaşmasına Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı'nın bu paylaşımının 'terör örgütünü durdurmak yerine meşrulaştırdığını' savundu.

Kalın'ın paylaşımında şu ifadeleri kullandı: Bu bir şaka mı yoksa CENTOM aklını mı yitirdi? Kimsenin buna inanacağını düşünüyor musunuz? ABD, terör gurubunu meşrulaştırmaya çalışmayı bırakmalı.

SGD NE DEMİŞTİ?

SDG açıklamasına şu ifadeler kullanılıyor: “Suriye Demokratik Güçleri’nin çatısı altındaki biz Kürt, Arap, Türkmen, Süryani ve Suriyeli gruplar, gücümüzün, bazı bölgesel hükümetlerin iddia ettiği gibi PKK’nin bir parçası olmadığını teyit ederiz. Biz kendimizi Suriye ulusunun ve toprağının bir parçası olarak görüyoruz. Ve topraklarımızı IŞİD teröristlerinden kurtarmak için diğer Suriyeli gruplarla birlikte kanımızı verdik, fedakarlıkta bulunduk. Ve, bütün Suriye topraklarını IŞİD’den temizlemek için sonuna kadar savaşacağız.”

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2017, 20:28
YORUM EKLE