CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı belli oldu

Kuşoğlu, "Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu" dedi

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı belli oldu

Bir süredir iktidara erken seçim çağrısı yapan CHP'de Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun adı öne çıkıyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu partisinin Ankara Çankaya ilçe binasının açılışında konuştu. Kuşoğlu, "Sayın genel başkanımız, adayımız, Cumhurbaşkanı adayımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun sevgi ve saygılarını iletiyorum. Hepinize saygılar sunuyorum" dedi.

CHP Çankaya İlçe binası yapılan tadilattan sonra kapılarını yeniden açtı. Açılışa, Kılıçdaroğlu'nun adaylığını vurgulayan açıklamalar damga vurdu.

Sadece Kuşoğlu değil, CHP'li belediye başkanları da aynı vurguyu yaptı. CHP'li Yenimahelle Belediye Başkanı Feyhi Yaşar, "Cumhuriyet Halk Partisi demokrasinin beşiğidir. Ülkenin içinde bulunduğu koşulları biliyorsunuz. Bu koşullardan kurtulmanın yolu, kol kola, yürek yüreğe Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhuriyetine sahip çıkmaktır. Kemal Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı yapmak bu ülkede; namusu, adaleti yenide tescil etmek için kol kola, yürek yüreğe çalışarak başaracağız. Çünkü her yerde başardık, burada da başaracağız. Yapılacak genel seçimlerde iktidara yürüyeceğiz" dedi.

"Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin merdivenlerinden tek tek çıkacağız ve Mansur Başkanı oraya oturtacağız demiştim" diyen CHP'li Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, "Oturttuk mu?, Belediyeyi haramilerden kurtardık mı?" diye sordu, CHP'liler de "evet" diye haykırdı.

Taşdelen, "İlk seçimde sandık önümüze geldiğinde Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nu Çankaya Köşkü'nün merdivenlerinden köşke oturtacağız" dedi.

Bir süredir erken seçim çağrısı yapan Millet İttifakı'nın anketlerdeki yükselişi muhalefet kanadında heyecan yarattı. Bu heyecan parti binasının açılışına da yansıdı. Açılış kongre havasında gerçekleşti. CHP'liler, "Halkın umudu Kılıçdaroğlu" sloganları attı.

Cumhur İttifakı'nın adayının Recep Tayyip Erdoğan olduğu belli olmuştu. Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı merakla bekleniyordu. CHP kurmayları ise Cumhurbaşkanı adayı için ilk kez bu kadar net konuştu.

Kaynak: Halk TV

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 3 hafta Önce

Ülkenin yeni Cumhurbaşkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu halka hayırlı uğurlu olsuN

Hayırlı olsun
Hayırlı olsun - 3 hafta Önce

Kendim CHP li değilim . Fakat yinede cumhurbaşkanı adaylarının Kemal kılıçtaroğlu olması beni çok mutlu etti. Kemal bey parti içinde herkese fedakarlık yapan bir başkan . Ekrem İmamoğlunada, Mansur yavaşada, hatta muharrem inceyede çok fedakarlık yapan bir başkan . Kesinlikle taktir ettiğim halde oy vermeyeceğim ,buna rağmen net söylüyorum . Yeni cumhurbaşkanı şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

Melek
Melek - 3 hafta Önce

Hdp olmasaydı o merdivenleri biraz zor çıkardınız

SIRADAKİ HABER