CHP’li Özel’den Erdoğan’a: Türkiye'de okuma-yazma oranı yüzde 97

“Cumhuriyet okur-yazarı olsaydı Müge Anlı'nın programı konusuz kalırdı”

CHP’li Özel’den Erdoğan’a: Türkiye'de okuma-yazma oranı yüzde 97

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, okuma-yazma seferberliğine destek olmak bir TV programına canlı bağlantı ile bağlanan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Özel, "Bir okur yazarlık kampanyası başlatacaksak cumhuriyet-demokrasi okur yazarlığı başlatmak ilk kursiyeri olarak da Tayyip Erdoğan'ı oraya kaydetmek lazım" dedi.

TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Özel’in açıklaması şöyle:

‘HAPİSHANEYE TIKAMADIKLARIMIZI TIMARHANEYE TIKARIZ’

"Müge Anlı'nın çok izlenen programına çıkmış. Devletin de medyanın da başısın. Okuma-yazma seferberliği ilan edecekmiş. Hakikaten muhalefeti delirtelim bunlar delirirse hapishaneye tıkamadıklarımızı tımarhaneye tıkarız diye alay ediyorsanız olur.

Türkiye'de okuma-yazma oranı yüzde 97 ya. Sen başkomutan maşkomutan hepsi bu ülkenin kurucu babalarına nefret ve yerlerine kendini koyma ile ilgili tuhaf azim ve onunla ilgili kirli planın bir parçası. Atatürk ne yaptı? Kurucu liderler böyle yapar. O zaman yüzde 8'di okuma-yazma oranı. Okuma-yazma seferberliği yapıldı. Cumhuriyet ilan edildiğinde yüzde 4,5'lerde olan okur yazarlık yüzünden yapıldı.

‘YÜZDE 97'DE OKUMA-YAZMA SEFERBERLİĞİ’

Yüzde 97'de okuma-yazma seferberliği. Hani ortalama zekadaki vatandaşa konuşmuyor. Bizi delirtmek için konuşuyor. Ve karşısındakinin aklıyla alay ederek konuşuyor. Bir seferberlik yapılacaksa modern toplumlarda medya okur yazarlığı, ilaç okur yazarlığı, bilişim okur yazarlığı önemlidir.

Bir okur yazarlık kampanyası başlatacaksak cumhuriyet-demokrasi okur yazarlığı başlatmak ilk kursiyeri olarak da Tayyip Erdoğan'ı oraya kaydetmek lazım. Cumhuriyet okur-yazarı olsaydı Müge Anlı'nın programı konusuz kalırdı. Neden?

Kadın erkek eşitliği fıtrata aykırıdır dersen, atadığın bakan 'kadın börek açmıyorsa ben ona kadın demem' derse yaptığın bütün yanlış politikalar sonucunda aile bakanlığı deyip kadınları yok sayarsan ve kadının yerine aileyi kutsayıp evli olmayan kadını aile bütünlüğünün dışına çıkmak isteyen boşanmak isteyen kadını hedefe koyarsa 14 kat kadın cinayetlerini artırırsın.

Müge Anlı da cinayetin peşine koşar. O yüzden biran önce cumhuriyet, demokrasi okur yazarı ol da otur o tahtanın başına ilk dersi sen al da ondan sonra bugün Türkiye'yi düşürdüğün bu duruma hep beraber bir çare arayalım."

Kaynak: BirGün

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2018, 23:55

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER