CHP “Türkiye’yi böldürtmeyeceğiz” mitingleri düzenleyecek

CHP, iktidarın suç duyurusunda bulunduğu bildiri ile ilgili Genel Merkez’de bir komisyon kurarak ortak savunma metni hazırlayacak

CHP “Türkiye’yi böldürtmeyeceğiz” mitingleri düzenleyecek

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Başkanlığı’nda gerçekleştirilen altı saatlik parti meclisi toplantısı sona erdi. AKP ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın suç duyurusunda bulunduğu CHP parti meclisi bildirisiyle ilgili iki karar alındı.

Habertürk’ten Ömer Topsakal’ın haberine göre, dava süreci için Genel Merkez’de bir komisyon kurularak ortak savunma metni hazırlanacak. Yargı kanadından mahkemeye davet geldiğinde de; duruşmaya tüm parti meclisi üyeleri katılacak. Kaynaklar, savunma metninin bazı görsel unsurlarla da destekleneceğini söylüyor.

CHP örgütleri bildiriyi sokağa inerek de savunacak. “Türkiye’yi böldürtmeyeceğiz” mitinglerinin ilkinin nerede olacağı henüz kesinleşmese de; kasım ayı sonunda yapılması planlanıyor.

Mitinglerde bildirinin yanı sıra, neden başkanlık sistemine karşı çıkıldığı ve parlamenter sistemin nasıl güçlendirilebileceği anlatılacak. 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER