CHP Sözcüsü Tezcan: 'Bizim mahalle’ye hitap eden dili terk edeceğiz

Tezcan, partisinin yeni yol haritasını değerlendirdi

CHP Sözcüsü Tezcan: 'Bizim mahalle’ye hitap eden dili terk edeceğiz

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, partisinin yeni yol haritası konusunda açıklamalarda bulundu. 'Bizim mahalle' diye nitelendirdiği gruba hitap eden dili terk edeceklerini söyleyen Tezcan, "Karşı mahalleden oy isteyen, onlara hitap eden bir dil ve çalışma yöntemini benimseyeceğiz” dedi.

Habertürk'ten Düzgün Karadaş'a konuşan Tezcan, özetle şunları söyledi:

Seçim sonuçlarından gerekli dersleri çıkarmak için üç koldan analiz yapacağız. Birincisi, parti dışından bu konuda uzman bir heyete, teknik analiz yaptıracağız. Partinin hassasiyetleri dışında bu analiz objektif kriterleri içinde barındıracak. Eşzamanlı olarak, partinin Ar-Ge birimi, seçimlerin sonuçlarına ilişkin siyasi bir analiz yapacak. Üçüncüsü ise yerel analizleri kapsayacak. Bunu örgütlerimizle birlikte gerçekleştireceğiz.

'BİRBİRİMİZİ GAZA GETİERN BİR ÇALIŞMA ÜSLUBU YERİNE…'

Partinin yetkili organlarında yapılacak değerlendirmenin ışığında gelecek planlamasını yapacağız. Bu noktada genel başkanımızın yıllardır dile getirdiği örgüt reformunu hayata geçireceğiz. Çünkü örgütlerimiz, seçimlerde örgütlenme ve çalışma yöntemleri konusunda arzu edilen noktada değil. Örgütlerimizin tek tek her yere ulaşabilmesi noktasında eksikliklerimiz var. Örgüt çalışmasında nokta hedefli çalışma yöntemine geçeceğiz. Oy aldığımız “bizim mahalle”yi hedef alan, “bizim mahalle”ye hitap eden dili terk edeceğiz. Sadece kendi mahallemize seslenerek, onlardan oy isteyerek, birbirimizi gaza getiren bir çalışma üslubu yerine; “karşı mahalle”den oy isteyen, onlara hitap eden ve partimize oy vermeyen seçmene hitap edecek bir dil ve çalışma yöntemini benimseyeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2018, 17:46

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aylin eskici
Aylin eskici - 3 yıl Önce

Iyi halt eyceniz.karsi mahalle diye diue cehapenin icine sıçtınız.karsi mahalleyi istiyorsan o zaman karsi mahallenin partisinde calis.sen once kendi secmenine deger ver kendi secmenini kazan.yillardir paride baskan yardimcisisin karsimahalleye oynadigin her hamleye halk sandikta yanit verdi.bir defol git partiden

SIRADAKİ HABER