CHP MYK’sı Ataşehir'de olağanüstü toplanacak

İlgezdi’nin görevden alınmasının ardından CHP MYK’sı olağanüstü toplanacak

CHP MYK’sı Ataşehir'de olağanüstü toplanacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırmasının ardından CHP MYK'yı olağanüstü olarak saat 12.00'de Ataşehir Belediyesi'nde toplama kararı aldı.

İçişleri Bakanlığı, Mülkiye Müfettişleri’nin hakkında rapor hazırladığı CHP’li İstanbul Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi görevden uzaklaştırdı.

İçişleri Bakanlığı bugün akşam saatlerinde yaptığı açıklamada, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin Anayasa’nın 127'nci maddesinin verdiği yetki doğrultusunda İçişleri Bakanlığınca 06.12.2017 tarihinde görevden uzaklaştırılmasına karar verildiğini açıklamıştı.

İngiltere'de bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İlgezdi hakkında verilen kararın ardından programını değiştirerek İstanbul'a gelme kararı almıştı.

Hakkında verilen görevden uzaklaştırma kararının ardından belediye önünde açıklamalarda bulunan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, şöyle konuşmuştu:

"Bildiğiniz gibi Belediye Başkanı olarak Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdim. Kendini şikayet eden ilk belediye başkanı benim. Hodri meydan. Kendi belediye başkanları gitsin kendilerini şikayet etsin. Bu iddiaların hepsi yargıya taşınmış ve bunlarla ilgili beraat kararı verilmiştir. Evrak karartıyormuşuz. Yargı elinizde, medya elinizde. Varsa kararttığımız bir şey söyleyin. Kararttığımız hiç bir şey yok. Bu bir siyasi süreçtir. Hukuk burada çökmüştür. Bu bir siyasi tavırdır. Biz buradayız. Belediye başkanı olarak verilemeyecek hiçbir hesabım yok. Alnım açık. Yüzüm ak. Ben buradayım"

(Demokrat Haber/İstanbul)

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2017, 14:52

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER