CHP MYK, "Saray'a giden CHP'li" gündemiyle olağanüstü toplandı

CHP MYK, "Saray'a giden CHP'li" gündemiyle olağanüstü toplandı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı tamamlandı. Toplantıda Beştepe'ye giden CHP'li konusu ele alındı.

Toplantı sonrası CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın açıklama yaptı. Öztrak şunları söyledi:

"Şimdi Genel Başkanımız "Kim yaptı bunu açıkla" diyor. Bu bilgiyi veren yazarın ifadesiyle bir saray görevlisi saray sosyetesine mensup biri. Dolayısıyla doğruysa eğer bu bilgiyi verenin kim olduğunu açıklamak Sayın Erdoğan’ın görevi. Onu diyor Genel Başkanımız da diyor ki "açıkla". O da cevap veriyor "Sen açıkla" diyor. Neyi açıklayacak sayın genel başkanımız neyi açıklayacak. Ve diyor ki "Ben Cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum" yani Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığını kumar masasında pey olarak sürecek gözü dönmüş durumda.

Peki bu kadar kızgınlığın sebebi ne çünkü oyun bozuldu. Milletin yoksulluğun milletin işsizliğinin üstünü örtmeleri lazım.  Ben buradan şunu söyleyeyim açıklayamazsan bu iş için Cumhurbaşkanlığını ortaya koymak bu iş biraz fazla gelir. Onu tank palet fabrikasına sakla. Tak palet fabrikasıyla ilgili sorduğumuz soruların açıklanmasına sakla. Genel başkanlık yeter burada sen de kendi genel başkanlığını koy eğer açıklayamıyorsan."

Öztrak iddiayı ilk dile getiren isim olan Sözcü yazarı Rahmi Turan'ın kaynağını açıkladığını vurgulayarak "Rahmi Turan'ın açıkladığı kaynak bu haberi kimden aldığını açıklamalı" ifadesini kullandı.

Öztrak ayrıca şu değerlendirmeyi yaptı:

"Saray menşeli bu iddianın amacı CHP'ye kumpas kurmaktır."

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2019, 18:15

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER