CHP'li Tuncay Özkan, HDP'den özür diledi

CHP'li Tuncay Özkan, tepkilerin üzerine bugün yeni bir paylaşımda bulundu

CHP'li Tuncay Özkan, HDP'den özür diledi

Meclis'te İYİ Parti’nin verdiği araştırma önergesi ile gündeme gelen 'T.C. ibaresinin kamu kurumlarının tabelalarına yeniden yazılması' teklifinin reddedilmesinde CHP'lilerin evet, AKP'lilerin ret, HDP ve MHP'lilerin ise çekimser kalmasının ardından muhalefetin eleştirilerinin hedefi olan HDP'nin neredeyse tüm önergelere 'çekimser' kaldığını gösteren bir tablo yayınlandı.

HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen, muhalefet milletvekilleri tarafından paylaşılan 'Meclis'te Kabul Edilmeyen Konular' başlıklı tablonun 'hayal ürünü' olduğunu açıklamıştı. Gelen tepkiler üzerine soyal medya hesabından tabloyu paylaşan CHP İzmir Milletvekili Tucay Özkan paylaşımı sildi. Bugün yeniden bir paylaşımda bulunan Özkan, HDP'den özür diledi. 

CHP'li Özkan yaptığı paylaşımda, "TBMM ‘de HDP grubunun tepkisini çeken ve araştırma önergelerine çekimser oy kullandıklarını ileri süren çalışma gerçek değildir. Tarafımdan yapılmamıştır. Burada kısa bir süre yer alması bir hatadır. Düzeltir özür dilerim.." dedi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2018, 18:42

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nizamettin aktaş
Nizamettin aktaş - 1 yıl Önce

Yalanla teslim alınan yaşam,ne yazık ki chp genel başkan yardımcısı yalan sözleri ile toplumun teslim alınmasına katkı sunuyor.
Resmi kayıtlı olan yüce meclis,gazi meclis olarak tariflenen ülkenin en üst kurumunda yapılan çalışmaları ters yüz etmesi,hdp hakkında gerçek dişi bilgi paylaşması iki yönlü düşündürücü.
1- Yalan ve korku ile toplumu etkisiz kılanların hiç biri meclisi aracı etmedi.
2- Bir partinin genel başkan yardımcısı bir yalancı,iftiracı.

Nizamettin aktaş
Nizamettin aktaş - 1 yıl Önce

Bu gün var olan akıl yalanı yaşamı yönetme sanatını iyi kullanıyor olasıdır.
Ülke tarihi yalanı yaşamın yönetme halinin sür git devam etmesidir.
Yalan bir dönem hizmet görevi yapar,aynı zamanda yıkımın temel taşlarını döşer. İttihat zihinli siyasi akıllar kendilerine verilen görevin farkında olmadan yıkıma hizmet ettiklerini öğrendiklerinde ülkede ağır bedeller ödeyenlerin yıkımı yaşanmış oluyor.
Yalan yıkımdır,söyleyenler yıkıcı ve bölücüdür.
Meclis çalışmaları kayıt altında olan belgelerdir. Bunları tahrip edecek kadar gözü dönmüşlük korkunun son halidir.
Bunlar kime hizmet ediyor diye sormak hakkımız.

SIRADAKİ HABER