CHP'li Tezcan: Hükümet CHP'li belediyelere operasyon hazırlığı yapıyor

Tezcan, iktidarın güvenlik soruşturmasını kendisi gibi düşünmeyenlere karşı araç olarak kullandığını söyledi

CHP'li Tezcan: Hükümet CHP'li belediyelere operasyon hazırlığı yapıyor

CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, 'Hükümet CHP'li belediyelere operasyon hazırlığı yapıyor' dedi.

Valiliklerin, CHP'li belediyelere, işten çıkarılmalarını istediği kişilerin listesini gönderdiği bilgisi üzerine ARTI TV'ye açıklamalarda bulunan Tezcan, "Bunu belediyelere, haksız ve hukuka aykırı yeni bir kumpas hazırlığı gibi görmek mümkün. Kişiler bireysel olarak hukuk yoluna başvurmalı, siyaset kurumu olarak da bizler bununla mücadele edeceğiz" ifadelerini kullandı.

'GÜVENLİK SORUŞTURMASI İCAT ETTİLER'

Tezcan, iktidarın güvenlik soruşturmasını kendisi gibi düşünmeyenlere karşı araç olarak kullandığını söyledi ve şu bilgileri paylaştı; "Babası eskiden sendika başkanlığı yapanın engelli çocuğunu işten çıkardı. Bir başkasının babası EYT eylemine katılmış, bir tanesinin yakını Gezi döneminde Tweet atmış. Gerçeğe aykırı bir güvenlik soruşturması icat ettiler. İşçilerin güvenlik soruşturmalarını yapıp, güvenlik soruşturmalarının bozuk çıkanlarını işe almayacaksınız diye talimatta bulundular"

GAZETECİ AHMET TAKAN CHP'Lİ BELEDİYELERE OPERASYONLARIN YAPILACAĞINI AÇIKLAMIŞTI

Gazeteci Ahmet Takan Korkusuz'da yayımlanan köşe yazısında Saray'a yakın kaynaklardan ulaştığı kulis bilgilerini paylaşmıştı. Başta İstanbul Büyükşehir Belediyesi olmak üzere CHP'li belediyelere yönelik önemli operasyonların yapılacağını, görevden almalar ve tutuklamaların planlandığını aktarmıştı.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2021, 20:06

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER