CHP'li İnce'den İstanbul Büyükşehir için adaylık açıklaması: Bu gidişle Afrin bile düşebilir bize

CHP’li ince Cumhurbaşkanı adayını da 1 milyon 250 bin üyenin belirlemesi teklifini sundu

CHP'li İnce'den İstanbul Büyükşehir için adaylık açıklaması: Bu gidişle Afrin bile düşebilir bize

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, adının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için geçtiği sorusuna ilişkin soruları yanıtladı.

İnce, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olmak isteyen arkadaşlarım var partide. Onlar beni İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösteriyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olacaklar ise Ankara’ya aday gösteriyor. Bu gidişle Afrin bile düşebilir bize. Genel merkezin İstanbul’da üyelerle bir anket yaptığını biliyorum. Çıkan sonucu da biliyorum” dedi.

‘CUMHURBAŞKANI ADAYINI ÜYELER BELİRLESİN’

CHP’li ince Cumhurbaşkanı adayını da 1 milyon 250 bin üyenin belirlemesi teklifini sundu.

İnce, “Ben her zaman Cumhurbaşkanı adayımızı da, belediye başkanı adaylarımızı da örgütün seçmesi gerektiğini savundum. Sandığı koyalım sandıktan kim çıkarsa. Doğru olan budur. Muharrem İnce olarak ben de ön seçimle gelmedim. Ama her zaman ön seçim istedim. Şimdi Yalova özel durumunda da Yalova 1. Sıra adayı ön seçimle gelmeli, 2. Ve 3. Sıra adayları atanmalıdır. Çünkü 2 milletvekili çıkartılabilir. Onu dengelemek için bunu yapmalıyız. İstanbul da 200 bin üyemiz var. Bu üyeler, para, pul, şan ve şöhretle satın alınabilir mi? Manipüle edilebilir mi? Olamaz bu mümkün değil. Yönlendirilemez. Bunların önüne sandık koyarsak bir sonuç çıkar. Cumhurbaşkanı adayımızın da 1 milyon 250 bin üyemizin oyları ile belirlenmesini istiyorum. Doğru budur” diye konuştu.

Kaynak: CNN Türk

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2018, 09:14

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kurd Agiri
Kurd Agiri - 2 yıl Önce

yada Ankarayi suriye Kurdleri yonetir hmm inceden ne dersin?rusya afrini esada verecek az kaldi bu enayi samar olglanida ulkeyi yakip yiktigiyla kalacak ,siz irkci hainler atesi bol olasicalar.

SIRADAKİ HABER