CHP'li Hazinedar'dan açıklama

Beşiktaş'ın CHP'li Belediye Başkanı Murat Hazinedar, partisi tarafından Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti

CHP'li Hazinedar'dan açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında dün toplanan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı sonrası Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke tarafından düzenlenen basın toplantısında Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edildiği duyurulan CHP'li Beşiktaş Belediyesi Başkanı Murat Hazinedar'dan konuya ilişkin açıklama geldi.

Murat Hazinedar, Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmesinin nedeninin 2017 bütçesinin görüşüldüğü Belediye Meclisi toplantısında PM üyeleri İlhan Cihaner, Aykut Erdoğdu ve Mehmet Ali Çelebi hakkında sarf ettiği sözler olduğunu, bunun dışında başka bir konuyla ilgisinin bulunmadığını kaydetti.

Hazinedar'ın açıklaması şöyle:

"Merkez Yönetim Kurulu(MYK) kararı dün akşam itibariyle sayın Genel Sekreterimiz Kamil Okyay Sındır imzalı şekilde tarafıma iletilmiştir. Bizim, MYK tarafından Yüksek Disiplin Kurulu'na sevkimizin nedeni, 3 Ekim 2016 tarihli Belediye Meclisi toplantısında yaptığımız konuşmada Parti Meclisi üyeleri İlhan Cihaner, Aykut Erdoğdu ve Mehmet Ali Çelebi hakkında sarf ettiğimiz sözlere dair iddialardır.

“Dolayısıyla bizimle ilgili Yüksek Disiplin Kurulu'na sevkin nedeni bu konuşmadır. Bunun dışında başka bir konuyla ilgisi bulunmamaktadır. Ben, partimin, yönetiminin kararına elbette saygılı bir şekilde üzerime düşeni yapacağım. Ancak benimle ilgili gösterilen bu hızlı ve gerekli parti hukukuna dair hassasiyetin bize yapılan haksızlıkları kamuoyuna benden önce taşıyan kişilerle ilgili de işletilmesini özellikle aynı hassasiyetin gösterilmesini dilerim."

YORUM EKLE