CHP'li Erdem: 'Faşizme karşı birleşmeyenler faşizmin zindanlarında buluşurlar'

Eren Erdem, Van'da gazetecilerin gözaltına alınmasına tepki gösterdi, Brecht’in sözlerini anımsatarak dayanışma vurgusu yaptı.

CHP'li Erdem: 'Faşizme karşı birleşmeyenler faşizmin zindanlarında buluşurlar'

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Van’ın Erciş ilçesinde haber takibi yapan gazetecilerin darp edilerek gözaltına alınmasına tepki gösterdi. AK Parti Hükümeti’nin medyaya yaklaşımını kınadıklarını belirten Erdem, “Arkadaşlarımızın bu şekilde alı konulması medyayı hizaya getirme çalışmasından başka bir şey değildir,” dedi.

İMC TV’de konuşan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’na seslenen Erdem, “Akıllarını başlarına alsınlar, medya üzerinde bu baskıcı siyasetle toplumu hizaya getirme gayretinden vazgeçsinler,” dedi.

İstanbul’daki YÖK protestosu esnasında haber takibi yapan bianet muhabiri Beyza Kural’a polisin ‘Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, size bunu öğreteceğiz’ tehdidini de anımsatan Erdem, “Van’da yaşanan durum İstanbul’da da yaşanıyor,” dedi.

Şair ve oyun yazarı Bertolt Brecht’in “Faşizme karşı birleşmeyenler faşizmin zindanlarında buluşurlar,” sözlerini de hatırlatan Erdem, Van’da gözaltına alınan gazetecileri yalnız bırakmayacaklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2015, 13:31

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER