CHP'li Engin Altay'dan soruşturma tepkisi: Pes doğrusu

CHP'li Altay hakkında 'Cumhurbaşkanına hakaret' soruşturması başlatıldı

CHP'li Engin Altay'dan soruşturma tepkisi: Pes doğrusu

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay hakkında Karadeniz TV’de yayımlanan 'Siyaset Gündemi' isimli programdaki sözlerinden dolayı soruşturma başlatıldı.

Altay, dün Karadeniz TV’de yayımlanan 'Siyaset Gündemi' isimli programda "31 Mart’ta bütün yaşananlar yani siyasi tablo ortada ama bunun üzerine aklıyla alay edildiğini düşünen vatandaşlarımız Erdoğan’dan ve Bahçeli’den, bay dumur ve bay kamburdan hücrede bunun hesabını soracaktır” ifadelerini kullanmıştı.

Bu ifadeler üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Altay hakkında 'Cumhurbaşkanına hakaret, Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret ve tehdit' suçlamalarıyla soruşturma başlatıldığını duyurdu.
Kararı Twitter hesabından paylaştığı bir mesajla eleştiren Engin Altay,  "Bay dumur ve bay kamburdan hücrede bunun hesabını soracaktır" sözlerine açıklık getirerek, "Oy hücresinden cezaevi anlamı çıkarmak olsa olsa yandaş basın ve trollerin zekası ile mümkündür" dedi:

"Halk dilinde oy verme kabinin bir diğer adı hucredir. Kaybetme korkusu, olan akıllarını da başlarından aldı. Oy hücresinden cezaevi anlamı çıkarmak olsa olsa yandaş basın ve trollerin zekası ile mümkündür."
 

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2019, 19:51

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER