CHP'li Böke: Kimsenin 'Çözüm mözüm yok' deme lüksü yoktur

Başbakan Binali Yıldırım'ın çözüm süreci ile ilgili sözlerine bir tepki de CHP'li Böke'den geldi

CHP'li Böke: Kimsenin 'Çözüm mözüm yok' deme lüksü yoktur

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, Başbakan Binali Yıldırım’ın “Çözüm mözüm yok” sözlerine tepki gösterdi. Böke, “Terör siyasi nutukla söndürülmüyor. Siyasiler sorumluluk almalıdır. kimsenin ‘Çözüm mözüm yok’ deme lüksü yoktur. Siyasilerin görevi yaralara çare üretmektir, kanı durdurmak için iktidar olursunuz” dedi.

MYK toplantısı sonrası açıklama yapan Böke’nin konuşması şöyle: 

Maalesef acılarımız paylaşarak başlıyoruz. Acılarımız büyüdü. Ülkemizini her yerinde vatani görevlerini yapan gençlerimiz onlarca sayılarla kaybediyoruz, kurban veriyoruz. Terör bizden canlarımızı alıyoruz. Maalesef bu sayı hızla artıyor. Hafta sonu 30 şehit verdik. Cumartesi günü 20 gencimizi kaybettik. Unutmayalım biz 30 can kaybettik. Anneler 30 çocuk kaybetti. Matemini birlikte tutmak zorundayız. 

Kayıpları normalmiş gibi davranmaya kimsenin hakkı yok. Biz hayatımıza onlar canlarını kaybetmemiş gibi devam edemeyiz. Ülkeyi ülke yapan acılara ortak olmaktır. Ülkemizin belli bölgesinde gençlerimiz hayatını kaybederken diğer bölgelerde olmamış gibi davranıyorsa burada bir sorun var demektir.
Kara Cumartesi gibi bir günden sonra gazeteleri elimize aldık. Yandaş medyanı baş sayfasındsan yoktu. diğerlerinde ise bir iki satırla geçiştirilmişti.
Terör siyasi nutukla söndürülmüyor. Siyasiler sorumluluk almalıdır. kimsenin "Çözüm mözüm yok" deme lüksü yoktur. Siyasilerin görevi yaralara çare üretmektir, kanı durdurmak için iktidar olursunuz.

Terör konusunda ciddi bir yaklaşım ortaya konulmuyor. Teşvik paketi açıklandı. Bölgesel kalkınmada kamu yatırımlarının güc olmalıdır. Ancak yatırım iklimi olmalıdır. Bu da yaşam iklimi olursa olur. Böyle olursa bu paketler daha doğarken ölü doğarlar.

BAŞBAKAN YILDIRIM NE DEMİŞTİ? 

​65. hükümetin ilk yüz gününüde "Çözüm mözüm yok diyen Başbakan Binali Yıldırım, bu sözlerini Diyarabakır'da da tekrarlamıştı. 

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2016, 11:50

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER