CHP'li Aksünger: Erdoğan'ı 8.5 sene boyunca dinlediler, biz bu belgeleri gördük

CHP'li Erdal Aksünger, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ıb istihbarat örgütlerince dinlendiğini öne sürdü

CHP'li Aksünger: Erdoğan'ı 8.5 sene boyunca dinlediler, biz bu belgeleri gördük

CHP’nin bilişim uzmanı eski vekili Erdal Aksünger, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 8.5 yıl boyunca yabancı istihbarat örgütleri tarafından dinlendiği iddiasında bulundu. Aksünger, “Belki şu anda ortalıkta dolaşmıyor olabilir ama biz bu belgeleri gördük” dedi.

Alman Focus dergisinin, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun dışişleri bakanlığı döneminde Suriye’ye askeri müdahale planlarının konuşulduğu toplantının Amerikan istihbarat kurumu NSA tarafından dinlendiğine dair haberini değerlendiren Aksünger, “Dergi ‘bunu NSA yaptı’ dediğinde altına iyice, ciddi şekilde bakmak lazım” diye konuştu.

NSA’in bir bilgisayardaki tüm veriyi çekebilecek bir altyapıya sahip olduğunu savunan Aksünger, şunları söyledi:

“Amerika ile Avrupa kıtasını birleştiren tüm büyük optiklerin geçtiği yer İngiltere’den çıkıyor. Ve Silikon Vadisi’ndeki firmaların yüzde 90’ı NSA ile çalışıyor ve bunlara ‘arka kapı’ açmış. Yani, tüm verileri çekebiliyorlar. Bugün önünüzdeki bilgisayardaki her şeyi çekebilecek hale gelmişler. Erdoğan’ı 8.5 sene 24 saat boyunca dinlemişler. Bu, belgelerde var. Belki şu anda ortalıkta dolaşmıyor olabilir ama biz bu belgeleri gördük.”

DİNLENENLERDEN BİRİ DE ERDOĞAN

“Diyelim ki 500 kişiyi dinliyorlardı ya datasını toparlıyorlardı bu onların kontakta olduklarıyla birlikte 10 bin kişiyi buluyor. Bunlardan bir tanesi de Recep Tayyip Erdoğan” diyen Aksünger, şöyle devam etti: “Eğer Süleyman Şah Türbesi ile ilgili konuşmalar, Hakan Fidan, diğer başbakan yardımcısı arkadaşların konuşmaları NSA tarafından bir yerlerle yansıtılmışsa bilgilerin hepsi onlarda vardır zaten. Fuat Avni’yi de merak ediyor musunuz bundan sonra?" (Diken)

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2015, 19:40
YORUM EKLE