CHP'li Ağbaba: Kılıçdaroğlu’nun kılına dokunanlara dünyayı dar ederiz

Veli Ağbaba, Malatya’da hükümete sert eleştirilerde bulundu

CHP'li Ağbaba: Kılıçdaroğlu’nun kılına dokunanlara dünyayı dar ederiz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya'da, partisinin il başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin hazırlanan fezlekeye tepki gösteren Ağbaba, "CHP Genel Başkanı'nın kılına dokunanlara dünyayı dar ederiz. Biz 12 Eylül'de çıkmış Kenan Evren'e meydan okumuş Cumhuriyet Halk Partisi'yiz. Biz emperyalizme meydan okumuş, 7 düvele teslim olmamış Kuvay-ı Milliye'cilerin torunuyuz" dedi.

'KILIÇDAROĞLU'NUN KILINA DOKUNANLARA DÜNYAYI DAR EDERİZ'

Hükümetin OHAL döneminde siyasetçilerin nerede konuşacağına, ne kadar konuşacağına, hangi dozda muhalefet yapacağına karar vermeye çalıştığını söyleyen Ağbaba, şöyle devam etti:

"Bir taraftan fezlekeleri kaldırarak, yani dokunulmazlığı kaldırıp cezaevine tehdit etmekle, bir taraftan hiç olmadığı kadar aşırı maddi tazminat davaları açarak, diğer tarafta insan mecliste söz hakkımızı kısarak muhalefete ayar vermeye çalışıyorlar. En son benimle ilgili Tayyip Erdoğan, Malatya'da bir ilçe kongresinde yapmış olduğum konuşmadan dolayı hakkımda suç duyurusunda bulundu. Ne demiştim? 'Kemal Kılıçdaroğlu'na dokunursanız, onu cezaevine atmaya kalkarsanız dünyayı size dar ederiz' tekrar söylüyoruz. CHP'nin Genel Başkanını fezlekelerle, parayla, tehditleriniz hava cıvadır. Bir kez daha söylüyoruz; CHP Genel Başkanı'nın kılına dokunanlara dünyayı dar ederiz. Biz 12 Eylül'de çıkmış Kenan Evren'e meydan okumuş Cumhuriyet Halk Partisi'yiz. Biz emperyalizme meydan okumuş, 7 düvele teslim olmamış Kuvay-ı Milliye'cilerin torunuyuz.

'BEN HAKLIYIM REŞAT PETEK'

Ağbaba, AKP Burdur Milletvekili ve TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Petek'i de şu sözlerle eleştirdi:

"Kimin FETÖ'cü olup olmayacağına şahitlerle karar verelim. Veli Ağbaba mı FETÖ'cü, Reşat Petek mi? Gel Mustafa Balbay ile yüzleş. Ben ömrümde 'Fethullah hoca hazretlerine haksızlık yapılıyor' demedim. Bir kez daha söylüyorum ben haklıyım. Reşat Petek buradan sesleniyorum; Reşat Petek senin beraber program yaptığın adamlar birlikte Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk davasında hasret cellatlığı yaptığın adamlar, şuanda Silivri cezaevinde zindanlarında yatıyor. Hatırlayın bu AKP milletvekillerine Veli Ağbaba 'Darbecidir' diyordu ya, hatırlayın 2011-2012 ne yapıyordu Veli Ağbaba Silivri'de? Cezaevlerinde barikatları yıkıyordu. Hakkımda fezleke var bunlarla ilgili hakimler tarafından, FETÖ'cü hakimler tarafından. Ne yapıyordu? O hakimlere mahkeme salonunda meydan okuyordu. Ben haklıyım Reşat Petek. Özür dileyecek birisi varsa oda sensiz. Sen tescillisin"

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2018, 08:48
YORUM EKLE