CHP İstanbul İl Başkanı: Milyonlar sokakta olacak

CHP İl Başkanlıkları, eşzamanlı basın açıklaması yaptı

CHP İstanbul İl Başkanı: Milyonlar sokakta olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Cezaevinde bulunan zatla, Kılıçdaroğlu’nun bağlantısı çıkarsa şaşmayın” sözlerine CHP’nin 81 il başkanından “sokağa çıkarız” tepkisi geldi. 

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, “CHP olarak bundan sonra Genel Başkanımıza ve partimize yönelecek her türlü saldırı karşısında sessiz kalmayacağımızı milyonlarca insanla birlikte mücadelemizi en üst boyutta yürüteceğimizi özellikle belirtmek istiyoruz. Genel Başkanımızın arkasındayız. Milyonlar sokakta olacak” dedi. 

CHP’nin 81 il başkanı dün İstanbul’da bir araya gelerek ortak basın açıklaması yaptı. Açıklamada konuşan Canpolat “Tehditlere boyun eğmeyeceğiz. Adalet, özgürlük ve demokrasi isteyenlerin mücadelesini veren Genel Başkanımızın Kemal Kılıçdaroğlu’nun milyonlarla birlikte İstanbul’a yürümesini hazmetmediklerini görebiliyoruz. CHP olarak bundan sonra Genel Başkanımıza ve partimize yönelecek her türlü saldırı karşısında sessiz kalmayacağımızı milyonlarca insanla birlikte mücadelemizi en üst boyutta yürüteceğimizi özellikle belirtmek istiyoruz” dedi.

‘CHP’lileri sindireceğinizi inanıyorsanız’ bundan vazgeçin’ diye seslenen Canpolat “Her CHP’li hapiste de yatmaya, mücadele etmeye, kavga etmeye, demokrasiye, özgürlüğe, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine ve devrimlerine sahip çıkmaya hazırdır” diye konuştu.
 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER