CHP'den HDP'ye 'koalisyon' yanıtı

Demirtaş'ın 'AKP-CHP koalisyonunu dışardan destekleriz' açıklamasına yanıt, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'ndan geldi

CHP'den HDP'ye 'koalisyon' yanıtı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın bugün yaptığı şartlı koalisyon açıklamasına yanıt verdi.

Tanrıkulu, twitter hesabından yaptığı açıklamada, Demirtaş'ın, "AKP ve CHP bizim ilkelerimizi de içine alacak bir koalisyon kurarsa biz dışarıdan destek sunarız" açıklamasına şu yanıtı verdi:

"CHP'yi, AKP ile koalisyona itmek isteyen 'sol dostlar', çok istiyorlarsa araya hiç aracı sokmadan kendileri buyursun koalisyona," dedi.

DEMİRTAŞ NE DEMİŞTİ?

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, AKP’yle CHP’nin "kendi ilkelerini de içine alacak" bir koalisyon kurmaları durumunda dışarıdan destek vereceklerini belirtmişti.

"Koalisyon görüşmeleri için resmi ve gayri resmi şimdiye kadar bir görüşmemiz olmamıştır. Her partiye kapımız açıktır," diyen Demirtaş, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun seçim öncesindeki dilini ve üslubunu terk etmesi gerektiğini belirterek, "Bu dil seçimde AKP'ye kaybettirmiştir," demişti.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2015, 15:26

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER